BIO-OIL olejek 60 ml

BIO-OIL olejek 60 ml

  • Cena od: 24,90
Oferty 1-1 ułożone według:

Informacje o produkcie

BIO-OIL olejek 60 ml

Skład Roślinne Calendula Officinalis Flower Extract (Olejek z nagietka) Lavandula Angustifolia Oil (Olejek lawendowy) Rosmarinus Officinalis Leaf Oil (Olejek rozmarynowy) Anthemis Nobilis Flower Oil (Olejek rumiankowy) Witaminy Tocopheryl Acetate (Witamina E) Baza olejku Paraffinum Liquidum Triisononanoin Cetearyl Ethylhexanoate Isopropyl Myristate Glycine Soja Oil Helianthus Annuus Seed Oil BHT Bisabolol Kompozycja zapachowa (Róża) Alpha-Isomethyl Ionone Amyl Cinnamal Benzyl Salicylate Citronellol Coumarin Eugenol Farnesol Geraniol Hydroxycitronellal Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde Limonene Linalool Barwnik Pomarańczowy: CI 26100 (Red 17) Różowy: CI 26100 (Red 17) i CI 60725 (Violet 2)

BioOil jest specjalistycznym produktem do pielęgnacji skóry, przygotowanym aby pomóc poprawić wygląd blizn, rozstępów i nierównomiernego kolorytu skóry. Jest również efektywny w przypadku problemu ze skórą starzejącą się i odwodnioną. Od wprowadzenia na światowe rynki w 2002 r., BioOil zdobył 85 nagród w kategorii produktów do pielęgnacji skóry. W 11 krajach zajmuje 1 miejsce w sprzedaży produktów poprawiających wygląd blizn i rozstępów.

W skład receptury BioOil wchodzą wyciągi z roślin oraz witaminy w postaci olejku. BioOil zawiera przełomowy składnik PurCellin Oil™, zmieniający konsystencję produktu, dzięki czemu olejek jest lekki i nietłusty zapewniając równocześnie łatwiejszą absorbcję składników odżywczych zawartych w witaminach i wyciągach roślinnych. BioOil był poddany ocenom bezpieczeństwa stosowania zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) w sprawie produktów kosmetycznych.

Oceniono profil toksyczności, budowę chemiczną, stężenie składników i całkowity poziom dziennego narażenia na każdy zastosowany składnik i uznano produkt za bezpieczny do stosowania (w tym do stosowania przez kobiety w ciąży). BioOil jest oznakowany międzynarodowym znakiem „Beauty Without Cruelty” (piękno bez okrucieństwa). Wytwarzanie BioOil jest produkowany zgodnie z zasadami GMP (ang. Good Manufacturing Practice - Dobre Praktyki Produkcyjne) wytyczonymi przez WHO (Światowa Organizacja Zdrowia).

Przed rozpoczęciem produkcji wszystkie składniki są badane pod kątem jakości i pochodzenia surowców oraz zanieczyszczenia mikrobiologicznego, a próbki z każdej wytworzonej serii są badane laboratoryjnie i przechowywane oraz monitorowane przez 5 lat. Wszystkie elementy opakowania BioOil nadają się do recyklingu, a elementy z papieru posiadają certyfikat zgodności z zasadami zrównoważonego zagospodarowania lasów. Proces produkcyjny BioOil nie powoduje emisji szkodliwych substancji, niebezpiecznych odpadów ani ścieków.

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie