Manu

Bateria do laptopa SAMSUNG R710

Cechy produktu

  • Producent Digital 
  • Przeznaczenie Samsung 

Opis

Szanowny Kliencie, kupując nasze baterie dostajesz same korzyści m.in.:
- jesteś bezpieczny
- oszczędzasz pieniądze
- dajesz drugie życie dla swojego laptopa, jesteś ekologiczny.
Skupmy się po kolei na każdej z wymienionych korzyści.

Bezpieczeństwo.
Technologia Li-ion mimo swoich niekwestionowanych zalet ma również wady o których bardzo rzadko wspomina się. Najbardziej istotną wadą technologii Li-ion jest tak zwana ucieczka termiczna.
W wielkim skrócie wygląda to następująco. W przypadku, gdy napięcie ogniwa przekracza maksymalny poziom, ogniwa można wprowadzić niekontrolowany stan ucieczki termicznej, w którym temperatura w ogniwie może przekraczać 125 stopni Celsjusza. W tej temperaturze ogniwo może eksplodować i stanąć w płomieniach.
Proszę się nie przejmować ten problem nie dotyczy naszych baterii, zostały one wyposażone w podwójne zabezpieczenie.
Pierwotny układ zabezpieczenia.
Wykrywa poziom napięcia i wyłącza obwód ładowania gdy napięcie osiągnie z góry określony poziom w oznaczonym czasie.
Wtórny układ zabezpieczenia.
Wyposażony w bezpiecznik termiczny i prądowy, zabezpiecza przed przeładowaniem, zwarciem i ucieczką termiczną w przypadku gdy pierwotne zabezpieczenie nie działa prawidłowo.
Poniżej przedstawiono poglądowy wygląd układu zabezpieczeń:


Oszczędności.

Sprzedawane przez nas baterie są najlepszym kompromisem między ceną a jakością.
Dostajesz od nas to co najlepsze w najniższej możliwej cenie oczywiście mając na uwadze bezpieczeństwo. Pamiętajmy że najniższa cena nie jest zawsze najlepszą, weźmy jeszcze pod uwagę bezpieczeństwo użytkowania oraz gwarancję. Tak na nasze baterie udzielamy pełnej 12 miesięcznej gwarancji.

Drugie życie laptopa, ekologia.

Wydaje się jakby producenci wielu laptopów wychodzili z założenia że kiedy bateria w laptopie zużyje się klient ma wymienić laptopa. Wniosek ten można poprzeć dwoma niezaprzeczalnymi faktami, pierwszym z nich - cena oryginalnej baterii jest po prostu zaporowa (przecież wiele z nich produkowanych jest w tych samych fabrykach i na tych samych komponentach co zamiennie - skąd taka różnica?), drugi fakt jest taki że po roku czy dwóch od zakupu laptopa nie ma możliwości dokupienia oryginalnej baterii. Czy działania tego typu są celowe czy nie zostawmy już własnej ocenie.
Każdy z nas „wrasta” w laptopa i nie lubi go zmieniać wiąże się to z migracją danych i nawet z tak bardzo prozaiczną sprawą jak ergonomia, przyzwyczajamy się do rozmieszczenia klawiatury, skrótów klawiszowych specyficznych dla każdego urządzenia itp. Kolejną sprawą jest pseudo postęp technologiczny - większość czynności jakie wykonujemy na co dzień na swoich laptopach z powodzeniem można było realizować na laptopach z przed 5-8 lat.
Kupując nową baterię jesteśmy bardziej ekologiczni - generujemy mniej śmieci. Wymieniamy tylko jeden mały element zamiast utylizować całe urządzenie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie