Moje konto
  • Bateria Alveus LAYLA 2070663 Bateria Alveus LAYLA 2070663
  • Bateria Alveus LAYLA 2070663 Bateria Alveus LAYLA 2070663
  • Bateria Alveus LAYLA 2070663 Bateria Alveus LAYLA 2070663
  • Bateria Alveus LAYLA 2070663 Bateria Alveus LAYLA 2070663

Bateria Alveus LAYLA 2070663

2 oferty z 2 sklepów

Producent Alveus Kod producenta 2070663 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

2070663

LAYLA Bateria kuchenna granitowa, jednouchwytowa, wykończenie BEŻOWY (51)

Dostępność sprawdź w sklepie →

Agito.pl

★★★★★
41092 opinie

Alveus Bateria zlewozmywakowa Layla kolor beżowy-51

Alveus Bateria zlewozmywakowa Layla kolor beżowy-51

… urządzenia o zróżnicowanych wzorach w głównym nurcie światowego designu. Ich wydajność i trwałość zapewniamy 5 letnią gwarancją. Jednouchwytowa, stojąca bateria kuchenna Alveus LAYLA posiada głowicę ceramiczną 35 mm. Klasa przepływu A pozwala na znaczną oszczędność wody. Bateria należy do grupy akustycznej II - jednej z najcichszych na rynku. Wysokość baterii to 363 mm. Bateria …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentAlveus
Kod producenta2070663

Czy nie uważasz, że Twoja kuchnia nie ma ciekawych elementów? Kran kuchenny Alveus Layla 2070663 to przykład niewielkiego szczegółu mającego wpływ na wygląd całego pomieszczenia. Zobacz czy będzie pasować u Ciebie.

Wprowadzenie

Żadna kuchnia nie może się obejść bez baterii wodnej. Towarzyszy ona nam na każdym etapie przyrządzania posiłków, zmywania, sprzątania czy parzenia kawy. Głównie dlatego, należy przyjrzeć się takim produktom bliżej. Bateria kuchenna będzie jednym z najczęściej używanych elementów, dlatego powinna być wytrzymała i mieć atrakcyjny design pasujący do wystroju wnętrz.

Wybór i montaż

Kiedy remontując kuchnię wydaje Ci się, że wszystko już skończone, a mianowicie, meble kuchenne wybrane, sprzęt AGD zakupiony, możesz zapomnieć o takim ważnym szczególe jakim jest bateria kuchenna. Ten z pozoru niewielki element, może stanowić o wyjątkowości twojego pomieszczenia .Ten niewielki mechanizm może uwydatnić charakter każdej kuchni i stanowić ważny motyw dekoracyjny. Wyróżniamy dwa rodzaje montażu baterii: ścienne i stojące (montowane w większości mieszkań). Baterie ścienne są głównie instalowane w starych domach, a także gdy właściciele nie decydują się na generalny remont. Wybór modeli znajdziemy tak samo w pierwszym jak i w drugim przypadku. Baterie stojące (sztorcowe) montujemy zwykle na obrzeżu zlewozmywaka lub na blacie. Wybierając modele zarówno ścienne jak i stojące, trzeba wziąć pod uwagę kształt i zasięg wylewki, który musi być dopasowany do rozmiaru zlewozmywaka. Obecnie spotykamy baterie jedno i dwuuchwytowe oraz baterie bezdotykowe. Baterie dwuuchwytowe, będące starszym rozwiązaniem obsługi baterii, mają osobne dźwignie lub uchwyty do sterowania przepływem ciepłej i zimnej wody. Baterie jednouchwytowe, są o nowocześniejszej konstrukcji i pozwalają na efektywniejsze kontrolowanie strumienia i temperatury wody, dzięki czemu przyczyniają się do zwiększonego oszczędzania wody. Jednak najwięcej zaoszczędzić pozwalają baterie bezdotykowe, tym samym modele te mają wyższe ceny od standardowych.

Specyfikacja

Przy wyborze baterii bardzo ważny jest także kształt i zasięg wylewki. Jej odpowiednie dopasowanie decyduje o komforcie korzystania. Strumień wody powinien padać na środek komory zlewozmywaka. Powinniśmy też zwrócić uwagę na wysokość wylewki. Im jest ona wyższa, tym wygodniej będzie nam z niej korzystać (łatwiej podstawić duży garnek). Należy jednak pamiętać, że strumień wody wypływający z takiej baterii będzie się bardziej rozchlapywał, uderzając o dno zlewozmywaka. Dobrym rozwiązaniem jest wyciągana wylewka, połączona z korpusem za pomocą węża elastycznego o długości od 100 do około 150 cm. Aby można było łatwo wsunąć wąż do baterii, pod zlewozmywakiem często umieszczany jest specjalny obciążnik. Baterie z wyciąganą wylewka pozwalają tez na korzystanie z wody poza obszarem zlewu. Baterie kuchenne warto wyposażyć perlator, który napowietrza wodę, sprawiając wrażenie, że jej strumień jest zdecydowanie większy i bardziej obfity. Rozwiązanie to sprzyja zwiększeniu oszczędności wody. Niektóre rodzaje baterii mają perlator zamontowany wcześniej przez producenta. Elementem mieszającym w większości baterii jest ceramiczna głowica. To najważniejszy i najbardziej wrażliwy element baterii decydujący o jej trwałości. Mogą jej niestety szkodzić zanieczyszczenia zawarte w wodzie, dlatego na instalacji przed baterią warto zamontować filtr zatrzymujący drobne zanieczyszczenia, na przykład produkty korozji.

Podsumowanie

Producenci oferują szeroki wachlarz baterii kuchennych. Wybór właściwego modelu i typu jest uzależniony od wymagań użytkownika oraz warunków, w jakich wybrana bateria będzie montowana. Należy również pamiętać, aby dopasować baterię do pozostałych elementów zdobniczych w kuchni, takich jak uchwyty szafek czy inne elementy wykończeniowe. Bateria kuchenna Alveus Layla 2070663 jest funkcjonalna oraz komfortowa w użytkowaniu, a także charakteryzuje się profesjonalnym wyglądem. Zobacz czy będzie pasować do Twojej kuchni! Jeśli z jakiś względów ten model Tobie nie odpowiada, możesz odnaleźć inny bardziej pasujący spośród szerokiej gamy produktów, dostępnych w tej porównywarce.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też