Moje konto
  • Bateria Ideal Standard ACTIVE B8084AA Bateria Ideal Standard ACTIVE B8084AA
  • Bateria Ideal Standard ACTIVE B8084AA Bateria Ideal Standard ACTIVE B8084AA
  • Bateria Ideal Standard ACTIVE B8084AA Bateria Ideal Standard ACTIVE B8084AA
  • Bateria Ideal Standard ACTIVE B8084AA Bateria Ideal Standard ACTIVE B8084AA
  • Bateria Ideal Standard ACTIVE B8084AA Bateria Ideal Standard ACTIVE B8084AA
  • Bateria Ideal Standard ACTIVE B8084AA Bateria Ideal Standard ACTIVE B8084AA

Bateria Ideal Standard ACTIVE B8084AA

4 oferty z 4 sklepów

Producent Ideal Standard Montaż stojąca Kolor chrom Kod producenta B8084AA WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentIdeal Standard
Montażstojąca
Kolorchrom
Kod producentaB8084AA

Kran kuchenny Ideal Standard ACTIVE B8084AA to przykład niewielkiego szczegółu mającego wpływ na wygląd całego pomieszczenia.

Wprowadzenie

Projektując swoją kuchnię należy przyjrzeć się różnym rodzajom baterii wodnych. Po pierwsze, dlatego by uniknąć niepotrzebnych problemów przy montażu tego urządzenia. Po drugie, by cieszyć się z łatwego użytkowania jakie będzie spełniać ten solidnie wykonany i funkcjonalny sprzęt. I wreszcie po trzecie, element jaki stanowi bateria zlewozmywakowa może znacząco wpływać na ostateczny odbiór wizualny naszej kuchni.

Wybór i montaż

Kiedy odnawiając kuchnię wydaje Ci się, że wszystko już skończone, a mianowicie, meble kuchenne wybrane, sprzęt AGD zakupiony, możesz zapomnieć o takim ważnym detalu jakim jest bateria kuchenna. Ten z pozoru niewielki element, może stanowić o wyjątkowości twojego pomieszczenia .Ten niewielki mechanizm może podkreślić charakter każdej kuchni i stanowić ważny motyw dekoracyjny. Spotykamy dwa rodzaje montażu baterii: ścienne i stojące (montowane w większości mieszkań). Baterie ścienne są przede wszystkim montowane w starych domach, a także gdy właściciele nie decydują się na generalny remont. Wybór modeli znajdziemy tak samo w pierwszym jak i w drugim przypadku. Baterie stojące (sztorcowe) montujemy zwykle na obrzeżu zlewozmywaka lub na blacie. Wybierając modele zarówno ścienne jak i stojące, powinniśmy wziąć pod uwagę kształt i zasięg wylewki, który musi być dopasowany do wymiarów zlewozmywaka. Opisywana bateria kuchenna jest stojąca. Pod względem funkcjonalności wyróżniamy baterie jednouchwytowe, dwuuchwytowe oraz bezdotykowe, nazywane czasami bezuchwytowymi. Baterie jednouchwytowe obecnie najbardziej znane i wybierane przez zainteresowanych, mają jedną dźwignię, przy pomocy której jednocześnie regulowana jest temperatura oraz siła przepływu wody. Kolejne baterie dwuuchwytowe to sprzęty starszego typu. Jednak w dalszym ciągu znaleźć można ich duży wybór na rynku. Baterie te posiadają osobne pokrętła do zimnej i ciepłej wody. Najbardziej wygodne, ale jednocześnie najdroższe są baterie bezdotykowe, pozwalające na bardziej ekonomiczne zużycie wody. Opisywaną baterię kuchenną cechuje kolor chrom.

Specyfikacja

Wiele osób wybiera ostatnio na tzw. wysokie baterie z zawieszoną wyciąganą wylewką. Niestety nie do wszystkich zlewów taki model się nadaje. Bateria musi być koniecznie dostosowana do kształtu i wymiarów naszego zlewozmywaka. Funkcja wyciągania sprawdza się najlepiej w przypadku dużych i głębokich zlewów. Ponadto wylewki dzielimy na wylewki ruchome i stałe. Ruchome sprawdzają się w dużych zlewach z szeroką obudową najczęściej dwukomorowych. Przy małych mogą jedynie sprawiać kłopoty, chlapiąc wodą na wszystkie strony. Trzeba też odpowiednio dobrać kąt obrotu wylewki. Kiedy mamy duży zlew lub dwukomorowy, konieczny jest kran z dużym kątem obrotu, nawet do 180 stopni. W ten sposób strumień wody sięgnie w każde miejsce. Baterie kuchenne warto wyposażyć perlator, który napowietrza wodę, sprawiając wrażenie, że jej strumień jest zdecydowanie większy i bardziej obfity. Rozwiązanie to przyczynia się do znacznej oszczędności wody. Niektóre typy baterii mają perlator zamontowany wcześniej przez producenta. Ważny element baterii to głowica. Powinna być wyposażona w uszczelki ceramiczne a nie plastikowe. Takie uszczelki są bardziej wytrzymałe i odporne na nacisk. Dzięki tej głowicy unikniesz wydostawania się pojedynczych kropli wody z baterii zaraz po zamknięciu kurka. Jednak głowica ceramiczna jest bardziej wrażliwa na zanieczyszczenia. W zależności od tego jaki jest skład wody w Twojej instalacji czasami warto zastosować dodatkowo filtr wodny.

Podsumowanie

Bateria zlewozmywakowa jest nie tylko armaturą, która jest istotnym elementem pełniącym jedną z najważniejszych funkcji w kuchni. To jednocześnie szczegół, który rzuca się w oczy zaraz po wejściu do pomieszczenia, głównie ze względu na swoją najczęściej połyskliwą powierzchnię. Dzięki temu może być jednocześnie bardzo wykwintnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Bateria kuchenna Ideal Standard ACTIVE B8084AA jest tylko propozycją, spełnia wszystkie wymogi stawiane armaturze domowej oraz łączy w sobie świetny wygląd i jakość wykonania. Jednocześnie jest to tylko przykład z całej szerokiej gamy kranów, które możesz znaleźć w naszej porównywarce. Jeśli więc opisywana bateria kuchenna z jakiegoś powodu nie znalazła w Twoich oczach uznania, sprawdź inne dostępne modele.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też