Menu

26 maratonów. Moje życie w biegu (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788366142381 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Douglas Scott|Keflezighi Meb 
  • Wydawnictwo Studio Emka 
  • Ilość stron 360 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Bieg po zwycięstwo

Meb (Mebrahtom) Keflezighi, czterokrotny olimpijczyk, biegacz amerykański pochodzący z Erytrei, po odniesieniu wielu sukcesów w dystansie na 10 000 m postanowił spróbować swych sił w maratonach. I poszło mu należycie – zdobył m.in. Metaliczny medal olimpijski w Atenach, wygrał prestiżowe biegi w Nowym Jorku i Bostonie.

dzisiaj opowiada ze szczegółami o wszelkich maratonach, które przebiegł w ciągu piętnastu lat, o szerokiej euforii, w jaką wprawia dobry bieg, o męce, o bólu, który trzeba przezwyciężyć, o wielkim zmęczeniu, o metodach treningowych. A także o dramatach, choćby jeśli niektóre z perspektywy czasu wydają się zabawne: na przykład jak przegrał bieg maratoński bo się zakrztusił wodą.

Relacja o przygotowaniach i towarzyszących im rozważaniach o strategii kariery sportowej służy jako pretekst do formułowania ogólniejszych myśli o karierze maratończyka. Ostatni bieg maratoński w karierze Meba był zarazem jego 26. Startem na tym dystansie; każdy z tych wyścigów dostarczył mu wielu niezapomnianych wyzwań, wrażeń oraz przeżyć i stał się prawdziwą lekcją życia oraz tematem fascynującej opowieści.

Bo w tej książce bieganie staje się metaforą życia, które też wymaga wytrwałości, konsekwencji oraz taktyki na co dzień.

Lektura "26 maratonów" daje wgląd w poważne przemyślenia Meba na temat rodziny, tożsamości i wiary, pozwala także poznać i przyswoić sobie cenne wskazówki dotyczące treningów i żywienia. Moda na bieganie trwa, więc warto sięgnąć do tej książki, bo chyba żaden wybitny biegacz nie opowiedział dotąd tak szczerze o swych startach.

Co mówią o książce inni:


"26 maratonów" to książka, która demonstruje z bliska wzloty i upadki towarzyszące zawodnikom startującym w maratonach i uczy nas, jak zachowywać się w obliczu takich wydarzeń. Meb prezentuje, iż mierzenie się z doświadczeniami napotykanymi na trasach maratonów pomaga nam lepiej radzić sobie w życiu.

- Eliud Kipchoge rekordzista świata na dystansie maratońskim i złoty medalista igrzysk olimpijskich z 2016 r.


Ta książka jest podarunkiem od Meba. Wprost nie mogłam się od niej oderwać. Pod wpływem lektury pojawiały się kolejne wspomnienia, a wyjątkowo żywe opisy sprawiały, iż pokonywałam te wszystkie dystanse razem z nim. Nieważne, czy po tę książkę sięgnie początkujący biegacz czy doświadczony zawodnik – to dzieło zainspiruje go do „biegu po zwycięstwo", równocześnie w trakcie rywalizacji z innymi biegaczami, jak i we wszelkich innych sytuacjach życiowych.

- Mary Wittenberg b. Dyrektor generalna New York Road Runners, dyrektor generalna Virgin Sport


Obserwowałem, jak Meb tworzy niesamowitą karierę w biegach długodystansowych, startując w kolejnych maratonach. Ta książka to niezwykły opis każdego wyścigu z jego udziałem, a także prezentacja wynikających z tej rywalizacji wartościowych wniosków dotyczących tak biegania, jak i drogi życiowej każdego z nas.

- John Legere dyrektor generalny T-Mobile


Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.