Menu

Adam Mickiewicz. Tajemnice wiary, miłości i... (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377859544 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Bohdan Urbankowski 
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka 
  • Ilość stron 590 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Wydawać żeby się mogło, że o Adamie Mickiewiczu nie da się już stworzyć żadnego odkrywczego dzieła. Bohdan Urbankowski - autor najkorzystniejszej monografii o Józefie Piłsudskim - wyrównuje rekord życiowy, udowadnia, że można o poecie napisać w sposób pasjonujący, pionierski i zarazem jakże współczesny.
W tej nietypowej biografii Urbankowski odkrywa tajemnice życia i twórczości Mickiewicza, opowiada o pierwszych miłościach poety i jego zagadkowej śmierci w Konstantynopolu, przytacza dokumenty wyjaśniające spór o jego książęce, szlacheckie, a nawet chłopskie pochodzenie, w oparciu o źródła obala "rewelacje" na temat żydowskiej proweniencji wieszcza. Z erudycją pisze o religijnych rozterkach i herezjach Mickiewicza, przybliża jego prekursorską filozofię i odurzenie mistycznym towianizmem, przy okazji rozstrzygając wieloletni spór o ewentualną agenturalność Andrzeja Towiańskiego. Łącząc wiedzę z wnikliwością detektywa, autor analizuje rzekome szyfry dzieł Mickiewicza.
Dzieło Urbankowskiego potwierdza, iż słowa Zygmunta Krasińskiego My z niego wszyscy nie straciły na aktualności.
uzupełniającą atrakcją książki są Listy w niebieskich kopertach - nagradzany już i wystawiany, lecz dotąd niedrukowany zbiór wierszy poświęconych Mickiewiczowi. Układają się one w epicką opowieść, która sięga zaświatów,nawet i tam się nie kończy.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.