Menu

Aleksander I - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788308060063 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Andrzej Andrusiewicz 
  • Wydawnictwo Literackie 
  • Ilość stron 580 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Najpotężniejszy władca w historii Rosji, skąpany w chwale jak żaden inny, \"pogromca Napoleona\", \"wyzwoliciel Europy\". Cesarz Wszechrusi, król Polski, faktyczny pan Europy Wschodniej.też jedna z najciekawszych postaci nowożytnych dziejów, której polityczna droga znakomicie odbija cały, ciągnący się po dziś dzień, dramat Rosji, wiecznie rozerwanej pomiędzy pragnieniem oświecenia a mrocznymi realiami jedynowładztwa.
Książka Andrzeja Andrusiewicza to pierwsza popularnonaukowa biografia cara Aleksandra I napisana poprzez polskiego autora. To ważne, bo bodaj żaden car nie był tak uwikłany w nasze sprawy. Polką była wybranka jego życia, wieloletnia metresa Maria Naryszkina. Przyjacielem od wczesnych lat - Adam Jerzy Czartoryski, którego uczynił ministrem. Obiektem młodzieńczych sympatii - insurekcja kościuszkowska. Owacyjnie witany w Warszawie po kongresie wiedeńskim, Aleksander wzorem Napoleona nadał Królestwu Polskiemu konstytucję. Z czasem jednak musiał wybrać między rosyjską hegemonią a polskim duchem wolności.
Pełna kolorowych postaci, przemocy, przepychu, pałacowych spisków, namiętności - opowieść o Aleksandrze to bardzo rosyjska historia z szczególnie dramatycznej epoki w europejskiej, rosyjskiej i polskiej historii.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.