Menu

Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż - Piotr Bąk. DARMOWA DOSTAWA DO KIOSKU RUCHU OD 24,99ZŁ (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365836120 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Piotr Bąk 
  • Wydawnictwo Sine Qua Non 
  • Ilość stron 288 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Biografia Arka Gołasia napisana we współpracy z rodziną i bliskimi
Zwyczajny, skromny chłopak. Tak mówili o nim ci, którzy kiedykolwiek spotkali go na swej drodze. I choć przyjaciele i znajomi wiedzieli, iż potrafił także prawidłowo się zabawić, a w złości rozbić telefon o ścianę, wszyscy pozostawali zgodni co do jednego: był jednym z największych talentów w historii polskiej siatkówki.
Tragiczny wypadek na autostradzie w Austrii sprawił, iż marzenia 24-letniego Arkadiusza Gołasia w jednym momencie pozostały brutalnie przerwane – niespełna dwa miesiące po ślubie z Agnieszką i osiem dni po zakończeniu mistrzostw Europy, w których z reprezentacją Polski zajął piąte miejsce
Piotr Bąk postanowił zadbać o to, żeby pamięć o tym unikatowym siatkarzu nigdy się nie zatarła. Rozmawiając z jego siostrą, rodzicami, trenerami, kolegami z internatu, klubów i reprezentacji Polski, stworzył nad wyraz osobisty portret Arka Gołasia – szerokiego sportowca i człowieka.
Ta książka nie jest kolejną zwykłą biografią. To spektakularny hołd oddany komuś, kto siatkówce poświęcił się bez reszty. I do dziś pozostał w sercach kibiców z całej Polski.

Ta książka, pomimo bólu, który nadal odczuwam po stracie bratniej duszy, przywołała niemało przepięknych wspomnień. Potrafiłeś roztoczyć wokół siebie niesamowitą aurę, która sprawiała, że każdy w Twoim towarzystwie czuł się bardzo należycie. Przyjacielu, wyjątkowo mi Ciebie brakuje
- Krzysztof Ignaczak
Sportowo był wyśmienity. Jego konikiem był atak. Pamiętam, że gdy wyłącznie mieliśmy problemy, wystarczyło zagrać do Arka i było po sprawie.
- Michał Winiarski
Gdy wyskakiwał, sprawiał wrażenie, jakby podnosił się w obłokach. Nie było wiadomo, jak to w ogóle realne. Był rewelacyjnym człowiekiem, który nigdy nie wytwarzał problemów wychowawczych.
- Ireneusz Mazur
w trakcie mistrzostw Europy w 2005 roku mieszkałem z Arkiem w jednym pokoju. Byliśmy umówieni, iż mniej więcej w okolicy świąt Bożego Narodzenia zobaczymy się i zwiedzimy razem niebanalne miejsca we Włoszech. Niestety, nie zdążyliśmy.
- Sebastian Świderski
Długo wyobrażałem sobie i analizowałem, co by było, gdyby pojechał innego dnia, gdyby pewne rzeczy potoczyły się inaczej Ja już zawsze będę pamiętał o Arku. Szesnastego września odmawiam za niego zdrowaśkę. To odpowiednia chwila, żeby spędzić z nim trochę czasu.
- Łukasz Żygadło
Fragment książki

Arkadiusz Gołaś Arkadiusz Gołaś (1981–2005) – polski siatkarz, olimpijczyk, reprezentant kraju w latach 2001–2005. Karierę seniorską rozpoczął w AZS Częstochowa, w sezonie 2004/2005 reprezentował włoski klub Sempre Volley Padwa. Jako reprezentant Polski dotarł do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w Atenach. Jego ostatnim turniejem były mistrzostwa Europy w 2005 r., w trakcie których Polska zajęła piąte miejsce. W sezonie 2005/2006 miał grać we włoskim klubie Lube Banca Macerata. Zginął 16 września 2005 r. W wypadku samochodowym w trakcie podróży do Włoch.

ISBN: 9788365836120
Kod paskowy: 9788365836120
Autorzy: Bąk Piotr
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 31735
Miejscowość: Kraków
ilość stron: 272
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.5x21.5cm
Głębokość (mm): 25
Waga: 0.41
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.