Menu

Assiu mama jest przy tobie-wyprzedaż (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324157204 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Rhaiem Meriam 
  • Wydawnictwo Amber 
  • Ilość stron 176 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Wstrząsająca opowieść dwudziestopięcioletniej Francuzki o dramatycznej walce o córeczkę uprowadzoną poprzez jej męża do syryjskiego obozu dżihadystów.
Uratowała swoje dziecko z syryjskiego piekła
Meriam i jej mąż urodzili się i wychowali we Francji. Tu się poznali, wzięli śalbo. Byli szczęśliwi – tak długo, jak on nie pozostał zwerbowany przez syryjskich dżihadystów. Meriam patrzyła z przerażeniem, jak zmienia się w wyznawcę ekstremistycznego islamu, fanatycznego wroga „niewiernych”. Kazał jej zakrywać twarz, zabronił pracować, słuchać muzyki, wychodzić z domu. Rozwiodła się z nim w 2012 roku. Klika miesięcy później porwał ich roczną córeczkę Assię i wywiózł do Syrii.
„Wolę, żeby moja córka zginęła jak męczennica Allaha, niżeli wróciła do Francji”, powiedział Meriam przez telefon. W tle słyszała płacz swojego dziecka
Wiedziała, w jakim niebezpieczeństwie jest Assia. Poruszyła niebo i ziemię. Dotarła nawet do prezydenta. Wreszcie wbrew ostrzeżeniom francuskich władz, ryzykując życie, wyruszyła do Turcji, do rozdartego wojną rejonu przy syryjskiej granicy, żeby ratować córkę...
MERIAM RHAIEM odzyskała Assię. W rok po uprowadzeniu, 2 września
2014 roku, wróciła z nią do Francji. Jej historia wstrząsnęła opinią publiczną. Meriam opisała ją w autobiografii Wyrwana z syryjskiego piekła. To nie tylko poruszająca opowieść o dramatycznej walce matki o dziecko i o tragedii kobiety, której mąż staje się nagle kimś innym. Jej książka to ostrzeżenie, lekcja i przestroga. Przedstawia na solidnych przykładach mechanizm werbowania dżihadystów w dobie Internetu i metody indoktrynacji prowadzącej do krwawych zamachów terrorystycznych.

Autor:
Rhaiem Meriam
Tłumacze: Walicka Barbara
Wydawca: Amber
Oprawa: Miękka
Format: 13.0x20.5cm
liczba stron: 176
Wydanie: 1
Rok wydania: 2016

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.