Menu

Biało-czarna

Cechy produktu

  • ISBN 9788380321052 
  • Autor Ewa Wanat 
  • Wydawnictwo Wielka Litera 

Opis

Zapętliliśmy się. My i Wy. Najwyższy czas zacząć normalnieć. Najwyższy czas zacząć ze sobą rozmawiać.
Polską, jak mówi jeden z bohaterów książki, podobno rządzi nasizm. Wszystko, co robią nasi, jest prawidłowe – dodaje. Trudno ustalić, kto zaczął. I kiedy. Czy to 10 kwietnia 2010 roku tak nas w Polsce podzielił, czy może tę przepaść zaczęliśmy kopać dużo wcześniej? Wałęsa – zdrajca czy bohater? okrągły Stół – powód do dumy czy Targowica? Smoleńsk – katastrofa czy zamach? Pytając wyłącznie o to nie ruszymy się z miejsca, nie dowiemy się o sobie niczego więcej.
Ewa Wanat spotkała się z przedstawicielami każdej ze stron, aby poszukać punktów wspólnych. Jest ich więcej, niż się wydaje.
Jacek Żakowski krytykujący prof. Jana Tomasza Grossa? Magdalena Środa deklarująca, iż „w pewnym sensie jest katoliczką"? Paweł Lisicki mówiący, że winne dzisiejszego bałaganu są obie strony? Paweł Wroński, któremu nie przeszkadza Kościół wrośnięty w funkcjonowanie państwa?
Tomasz Terlikowski mówi w rozmowie z Wanat: Nie ma postaci jednowymiarowych. Tak mogą sądzić tylko ślepi wyznawcy jednego z plemion. Biało-czarna demonstruje się w chwili, w którym dotarliśmy do ściany. Są dwa plemiona i dwa monologi, ale nie ma rozmowy, bo obie strony mówią odwrócone do siebie plecami. Albo jedynie uciekają – do swoich. Rozmowy Wanat pokazują, iż czas przestać uciekać.

ISBN: 9788380321052
Kod paskowy: 9788380321052
Autorzy: Wanat Ewa
Wydanie: 1
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 32032
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 384
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 13.4x20.7
Głębokość (mm): 27
Waga: 0.405
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.