Menu

Biedula - Hadaj-Cieślińska Zofia - Dostępne od: 2014-12-10 (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788372778055 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Hadaj-Cieślińska Zofia 
  • Wydawnictwo Astrum 
  • Ilość stron 200 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Biedula. Powieść biograficzna. Trzecia część losów bohaterki Zofii Hadaj-Cieślińskiej opisanej w trylogii książkowej: Naznaczona przez los; Stracone iluzje; Biedula.
Książka pt: Biedula autorstwa Zofii Hadaj-Cieślińskiej, to niezwykle pasjonująca biografia, będąca epopeją nie tylko losów bohaterki, lecz i losów całej nacji Polaków-emigrantów, którzy musieli zderzyć się z minimalistyczną rzeczywistością budowy socjalizmu, kiedy powrócili do naszej ojczyzny po zawierusze wojennej.

Zofia Hadaj-Cieślińska urodziła się w 1926 roku w wielodzietnej rodzinie polskich emigrantów-repatriantów. Młodość spędziła we Francji, w przepięknym regionie Lotaryngii, nieopodal Linii Maginot.
Zaskoczona poprzez wojnę w wieku 13 lat, przeżyła sporo perypetii.
W 1947 roku rodzice, skuszeni propagandą, wrócili wraz z dziećmi do kraju.
Jako dorosła, Zofia - wyrwana ze swoich francuskich korzeni, doznała w nowym, obcym dla niej kraju, szoku językowo-kulturowego, z którym musiała dzielnie walczyć, żeby nie oszaleć i ułożyć sobie świeże życie.

Zapraszam do lektury tej arcyciekawej książki, a kontynuację losów bohaterki znajdziesz w drugiej części biografii Zofii Hadaj-Cieślińskiej noszącej tytuł Stracone iluzje.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.