Menu

BIOGRAFIE ODTAJNIONE Z ARCHIWÓW LITERACKICH BEZPIEKI - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377857731 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Siedlecka Joanna 
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka 
  • Ilość stron 350 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Ciemny rewers oficjalnego życia literackiego w PRL-u.

W Biografiach odtajnionych Joanna Siedlecka ukazuje dramatyczne losy pisarzy najwyższej rangi, takich jak Gombrowicz czy Broniewski, którym machina totalitarnego państwa zrujnowała nie tylko kariery,najczęściej życie osobiste. Zniszczyła zdrowie, rozbiła rodziny, wdarła się głęboko w cztery ściany ich domów, które były nie przystanią, lecz nafaszerowaną podsłuchami pułapką.

"To nie jest książka glamour - lekka, prosta i przyjemna. Nie może się podobać - ma przeszkadzać, poruszać, przerażać. Jest bowiem - po Obławie i Kryptonimie "Liryka" - moją trzecią już opowieścią o temacie wciąż nieprzerobionym, objętym ciężką zmową milczenia - represjach PRL-u wobec literatów, napisaną na podstawie wielu rozmów, przede wszystkim jednak odtajnionych oraz nieznanych wcześniej dokumentów komunistycznej policji politycznej, których mieliśmy nigdy nie poznać.
Po co nam ta mroczna wiedza?
Prawda dokumentów odkłamuje mnóstwo fałszów, mechanizmy wielu karier, promocji jednych, eliminowania drugich. Pozwala zajrzeć za kurtynę naszego życia literackiego i kulturalnego, którego nie sposób zrozumieć bez wciąż niedużo znanej roli tajnych służb".
Joanna Siedlecka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.