Menu

Bundesliga - niezwykła opowieść o niemieckim futbolu - Ronald Reng (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379247516 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Ronald Reng 
  • Wydawnictwo Sine Qua Non 
  • Ilość stron 416 
  • Rok wydania 2017 

Opis

To nie naszpikowana datami, nazwiskami i pustymi ilośćmi historia niemieckich rozgrywek piłkarskich. Ta opowieść sięga wyraźnie głębiej – do samego wnętrza ligi. I ukazuje ją oczami człowieka związanego z nią od momentu jej założenia.
Heinz Höher – jako piłkarz, szkoleniowiec, dyrektor sportowy i trener młodzieży – poświęcił Bundeslidze całe życie. Szanowany dziennikarz Ronald Reng napisał na podstawie jego wspomnień całkowitą anegdot książkę, idealnie demonstrując zmiany zachodzące w niemieckim futbolu.
Od rozgrywek targanych aferą korupcyjną po ligę bijącą rekordy frekwencji. Od trenerów wybierających kandydatów do gry na podstawie tego, jak daleko kopną piłkę, po ekspertów analizujących każdy detal. Od piłkarzy dorabiających w kopalniach, hutach i browarach po najlepiej opłacanych zawodników świata
To żywa, pełna niezwykłych ludzkich historii opowieść. Lektura daleko wykraczająca poza sport. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla zwolenników piłki prosto zza naszej zachodniej granicy!

Literatura faktu i powieść przygodowa. Dramat i komedia. Sensacja i proza życia. Meidericher SV i RB Lipsk. W tej pełnej skrajności książce poznacie fascynującą historię człowieka – piłkarza, trenera, wychowawcy i kibica, na którego oczach Bundesliga rodziła się, rozwijała i budowała swą potęgę.
- Tomasz Urban, „Piłka Nożna"
pokaźna Bundesliga to znikome historie prostych ludzi. Ronald Reng opowieść o rozgrywkach, które kojarzą się z profesjonalizmem, pełnymi trybunami i milionami euro, poprowadził w fachowy sposób – przez morze alkoholu, korupcji i prywatnych układów, które miały obszerniejszy wpływ na futbol niżeli to, co działo się na boisku. Reng na ojczyznę piłkarskiej Bundesrodziny wybrał tereny górnicze, gdzie futbol był religią. Autor nie sprowadził go na ziemię, lecz dokopał się choćby głębiej. Przypomniał, że obecne kosmiczne sukcesy narodziły się z codziennych problemów, a piłka zanim stała się biznesem, była pasją.
- Michał Kołodziejczyk, Red. Nacz. WP SportoweFakty
perfekcyjnie napisana opowieść ukazująca, jak długą drogę musiała przebyć liga niemiecka, zanim stała się ulubioną rozrywką fanów futbolu na całym świecie. Heinz Höher, były piłkarz i trener, zabiera nas w fascynującą podróż, w czasie której śledzimy ewolucję Bundesligi i niemieckiego społeczeństwa.
- Michał Trela, „Przegląd Sportowy"
Spieltag to po polsku kolejka. Spieltag w Niemczech ma jednak w sobie coś z magii, której symbolem była kiedyś sobota, gdy o 15:30 rozgrywano wszystkie spotkania. Bundesliga poprzez ponad pół wieku konkretnie się zmieniła i Ronald Reng w towarzystwie Heinza Höhera wędruje poprzez tę historię, odkrywając jej ludzki wymiar. Efekt jego podróży jest pasjonujący.
- Roman Kołtoń, Polsat Sport
genialne pióro i wielką wrażliwość Ronalda Renga polski czytelnik miał okazję poznać, czytając książkę „Robert Enke. Życie wypuszczone z dłoni". Dzisiaj ma okazję poznać niesamowitą wręcz wnikliwość dziennikarską, dbałość o , a także fantastyczne poczucie humoru. Historia Bundesligi opowiedziana z perspektywy Heinza Höhera jest nie tylko w pełni odmienna od wersji oficjalnej, ale i istotnie bardziej zajmująca.
- Piotr Żelazny, „Rzeczpospolita" i „Magazyn Kopalnia"

ISBN: 9788379247516
Kod paskowy: 9788379247516
Autorzy: Reng Ronald
Format: 14.0x20.5cm
Głębokość (mm): 27
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.