Menu

BUSH PREZYDENCI USA (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378896913 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Jean Edward Smith 
  • Wydawnictwo Napoleon V 
  • Ilość stron 647 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Jean Edward Smith, wybitny biograf prezydentów Stanów Zjednoczonych, prezentuje „wyczerpującą i wciągającą" (New York Times) historię życia George’a W. Busha. Prezentuje, w jaki sposób, ignorując rady najważniejszych doradców, samodzielnie podejmował kluczowe decyzje (najmocniej katastrofalną z nich była ta o inwazji na Irak) – nierzadko motywowane jego żarliwą wiarą.
George W. Bush, 43. Prezydent USA, zdecydował o inwazji na Irak niemal samodzielnie. Była to prawdopodobnie najgorsza decyzja na polu polityki zagranicznej, jaką kiedykolwiek podjął amerykański prezydent. Jej konsekwencje zdominowały kadencje administracji Busha i prześladują nas do dziś.
W niniejszej książce Jean Edward Smith dowodzi, iż to nie Dick Cheney, nie Donald Rumsfeld, nie Condoleezza Rice, lecz prezydent Bush osobiście kontrolował amerykańską politykę zagraniczną. Opierając się na swych głębokich przekonaniach religijnych, uznał, iż ważne sprawy polityki zagranicznej to po prostu kwestia zmagań dobra ze złem. Na płaszczyźnie spraw krajowych przesadził z reakcją na zamachy z 11 września i naraził na szwank swobody obywatelskie Amerykanów. Smith wyjaśnia, że dopiero przy okazji kryzysu finansowego w 2008 r. Bush zaczął słuchać rad fachowców. W wyniku czego zatwierdził decyzje, które ocaliły gospodarkę przed realnym załamaniem, choć niektóre z nich stały w sprzeczności z jego filozofią polityczną.
„To świetna ocena prezydentury rozpoczętej pośród obfitych kontrowersji ( ), a zakończonej niepowodzeniami na arenie międzynarodowej i krajowej, przez które notowania Busha spadły na niziny nienotowane we współczesnej historii USA" (Dallas Morning News). Ten gruntowny osąd zapewne zaskoczy wielu czytelników. „Niniejsza książka, napisana trzeźwą, płynną, pozbawioną kąśliwości prozą, produkowana przez bezstronny, prezentujący oryginalne przemyślenia autorytet, jest jednak nadzwyczaj surowym sądem nad prezydenturą George’a W. Busha" (Washington Post).

ISBN: 9788378896913
Kod paskowy: 9788378896913
Autorzy: Smith Jean Edward
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 32456
liczba stron: 647
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 24.0x16.9
Głębokość (mm): 42
Waga: 1.21
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.