Menu

CD mp3 roman wilhelmi biografia wyd. 2 (opr. kartonowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381463188 
  • Oprawa kartonowa 
  • Autor Marcin Rychcik 
  • Wydawnictwo Heraclon International 
  • Rok wydania 2018 

Opis

O wielkim aktorze opowiadają sławni koledzy oraz syn i bliscy. To Roman Wilhelmi bez upiększeń, jako aktor i człowiek. "Nikodem Dyzma", "Alternatywy 4", "Czterej pancerni" - pokochaliśmy go dzięki tym rolom, a także kreacjom teatralnym.
Nikodem Dyzma, Stanisław Anioł - Roman Wilhelmi zapisał się w naszej zbiorowej pamięci dzięki tym i wielu innym telewizyjnym rolom oraz kapitalnym kreacjom teatralnym. Był nie tylko wielkim aktorem - był w dodatku miotanym wątpliwościami człowiekiem.
Autorowi udało się pokazać Wilhelmiego bez upiększeń. Opowiada o nim mnóstwo wspaniałości polskiej sceny, także jego syn i bliscy.

"Gdyby żył, byłby dzisiaj laureatem wszystkich osiągalnych nagród, postacią szalenie medialną. Wówczas nie było szansy lansowania się. Dzisiaj czułby się jak ryba w wodzie. Miał spory gest. Kiedy wszyscy przeliczali pieniądze, on je wydawał. Nie kalkulował, chciał żyć, żyć, żyć. To straszna niesprawiedliwość, iż los go zabrał. Miał poczucie nieśmiertelności. Przy swoim ogromnym temperamencie nie wkalkulował tego, że można umrzeć. Mawiał: »I tak będę spory«."
Maciej Prus

"To zdjęcie z planu Dyzmy, jest prawidłowym podsumowaniem naszej relacji. Można się na nim doszukać serdeczności, lecz ja jestem tam trochę zabawką, a on, by jak za każdym razem było śmiesznie, posługuje się mną jako fajnym gadżetem. Czasem w taki sposób maskował brak normalnych relacji i nieumiejętność rzeczowej rozmowy ze mną."
syn Romana, Rafał Wilhelmi

"Wszystkie te nieprzystępne relacje opłacał szalonym napięciem, co powodowało, iż sięgał po alkohol i papierochy. Ten permanentny romans z życiem, który prowadził, odebrał mu w końcu siły. Romek był oryginalnym człowiekiem, kolorowym i otwartym, jakby bez skóry. Miał za to samurajską waleczność w sprawach zawodowych. Był jak płonąca świeca".
Kazimierz Kutz

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.