Menu

Co się stało (opr. kartonowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381103817 
  • Oprawa kartonowa 
  • Autor Hillary Rodham-Clinton 
  • Wydawnictwo Sonia Draga 
  • Rok wydania 2018 

Opis

„W przeszłości, z przyczyn, które staram się wytłumaczyć, nieraz czułam, iż muszę zachowywać ostrożność na forum publicznym, jakbym chodziła po linie bez siatki bezpieczeństwa. Teraz opuszczam gardę".
– fragment wstępu do Co się stało
Hillary Rodham Clinton po raz pierwszy ujawnia, o czym myślała i co czuła w trakcie ostatnich wyborów prezydenckich, które okazały się jednymi z najszczególniej kontrowersyjnych w historii. Wolna od ograniczeń, jakie wiążą się z kandydowaniem na najwyższe stanowisko, Hillary dzieli się unikatowym doświadczeniem bycia pierwszą kobietą, która otrzymała nominację prezydencką z ramienia jednej z głównych partii, i zabiera nas za kulisy kampanii wyborczej naznaczonej nienawiścią, seksizmem, rosyjską ingerencją, porywającymi wzlotami, frustrującymi upadkami i niewiarygodnymi wręcz zwrotami akcji w starciu z przeciwnikiem łamiącym wszystkie zasady. To jak dotąd jej najistotniej osobiste wyznanie.
Na kartach tej książki Hillary opisuje, jakie to uczucie konkurować z Donaldem Trumpem, mówi otwarcie o popełnionych błędach i o tym, jak poradziła sobie z szokującą, druzgocącą porażką i jak znalazła w sobie siłę, by się po niej pozbierać. W szczery i pełen humoru sposób opowiada czytelnikom o rutynowych rytuałach, relacjach osobistych i lekturach, które pomogły jej przetrwać te niełatwe chwile,, a także przyznaje, że to doświadczenie nauczyło ją o życiu wyjątkowo niemało. Pisze o wyzwaniach, z jakimi musiała się mierzyć, będąc silną kobietą w życiu publicznym, o krytycznych komentarzach dotyczących jej głosu, wieku i wyglądu, o podwójnych standardach odnoszących się do obecności kobiet w polityce.
Mówi w dodatku o samych wyborach 2016 roku, na których cieniem położył się przełomowy atak na amerykańską demokrację, dokonany przez zewnętrznego wroga. Analizując dowody i łącząc ze sobą fakty, prezentuje, jak niebezpieczne są siły, które wpłynęły na ostateczny wynik, i tłumaczy, dlaczego musimy zrozumieć te zjawiska, by móc w przyszłości ochronić demokrację.
Wybory prezydenckie w 2016 roku były bezprecedensowym wydarzeniem historycznym. Książka Co się stało, prezentująca historię tej kampanii oraz jej następstwa, stanowi równocześnie głęboko osobistą relację, jak i skierowaną do całego narodu opowieść ku przestrodze.

Czyta Danuta Stenka

Tytuł oryginału: What Happened
ISBN: 9788381103817
Kod paskowy: 9788381103817
Autorzy: Rodham Clinton Hillary
Tłumaczenie: Szachnowska-Olesiejuk Zofia, Olesiejuk Adam
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 30285
Miejscowość: Katowice
Oprawa: Digipack
PKWiU: 58.11.20
Format: 14.0x12.5cm
Głębokość (mm): 5
Waga: 0.056
Dział/Kategorie: Audiobooki / Biografie
Nośnik/Format: CD-MP3
ilość nośników: 1
Czas trwania: 21:15:00
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: CD ROM

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.