Menu

Coco Chanel. Legenda i życie (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375107265 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Picardie Justine 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 344 
  • Rok wydania 2011 

Opis

Misternie sporządzony portret Coco Chanel to nie tylko jej burzliwe związki, ale także fascynujące okoliczności, jakie towarzyszyły pomysłowi na „małą czarną" czy ukazaniu się na rynku popularnych perfum Chanel nr 5, tajemny język i symbolika, którymi kreatorka opatrywała swoje dzieła, niezwykłe znajomości i przyjaźnie, wpływ dzieciństwa i wczesnej młodości na późniejsze lata jej życia – wszystko wywiedzione z imponującej ilości materiałów źródłowych, do których dotarła Justine Picardie.
Opowieść o Coco Chanel otwiera historia porzuconego dziecka, zagubionego jak nieduża dziewczynka z mrocznej baśni: świeże, dotychczas nieznane szczegóły z początkowych lat życia Gabrielle Chanel spędzonych w zakonnym sierocińcu i zakończonych ucieczką w niekonwencjonalną dorosłość posłużyły autorce tej nieprzeciętnie napisanej biografii do wydobycia na światło dzienne tego, co kryło się pod lśniącą powierzchnią mitycznej ikony świata mody.

Coco Chanel, przedmiot strachu i kultu ze strony całego świata mody, zmarła w 1971 roku w wieku osiemdziesięciu siedmiu lat. Lecz jej spuścizna wciąż żyje. Justine Picardie wyciąga Gabrielle Chanel z ukrycia i demaskuje to, co Coco Chanel starała się zatuszować, zacierając granice pomiędzy prawdą a mitem, by ostatecznie uczynić najpotężniejszą kreację z samej siebie.

„Malownicza opowieść o życiu Coco Chanel ma wszelkie elementy standardowe dla powieści: tajemnicę, poczucie straty, poszukiwanie sławy i bogactw, znanych kochanków / / – wyjątkowo to przypomina stylem samą Chanel".
„Daily Mail"

Justine Picardie jest autorką czterech książek, w tym idealnie przyjętych przez krytyków wspomnień If the Spirit Moves You oraz niedawno wydanej powieści Daphne. Pracowała dla „Vogue’a" i „Observera", obecnie prowadzi rubrykę poświęconą modzie w „Sunday Telegraph" i pisuje do innych czasopism, w tym „Harper’s Bazaar" i „Times of London". Mieszka w Londynie razem z dwoma synami.

Tytuł oryginału: Coco Chanel
linia cyklu: BIOGRAFIE I POWIEŚCI BIOGRAFICZNE
ISBN: 9788375107265
Kod paskowy: 9788375107265
Autorzy: Picardie Justine
Tłumaczenie: Karłowska Katarzyna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 20265
Miejscowość: Poznań
liczba stron: 344
Oprawa: Twarda z obwolutą
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 30
Waga: 0.94
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.