Menu

Czerniawski Polak, który oszukał Hitlera

Cechy produktu

  • ISBN 9788380496590 
  • Autor Andrzej Brzeziecki 
  • Wydawnictwo Czarne 

Opis

Roman Czerniawski, znany na dodatek jako Walenty, Armand, Hubert i Brutus. Jeden z największych agentów w historii europejskiego wywiadu. Innowator, którego generał Sikorski osobiście odznaczył orderem Virtuti Militari. Człowiek, który rozkazywał Francuzom, wzbudzał zachwyt Abwehry, pracował dla rządu Jego Królewskiej Mości, oszukał Hitlera, a najczęściej służył Polsce.

Na podstawie m.in. Niedawno odtajnionych dokumentów z archiwów brytyjskich służb specjalnych Andrzej Brzeziecki kreśli portret jednego z najmocniej bohaterskich Polaków działających w wywiadzie w trakcie II wojny światowej. Ten ekscentryczny pan zaskakiwał największych przywódców Europejskich swym sprytem, pomysłowością i niestandardowymi metodami konspiracyjnymi, a jego życiorys z powodzeniem mógłby posłużyć Ianowi Flemingowi za wzór przy tworzeniu postaci Jamesa Bonda, z którym dzielił także słabość do płci ładnej.

„Czerniawski. Polak, który oszukał Hitlera" to trzymająca w napięciu książka o człowieku, którego marzeniem, było rozegranie „szerokiej gry" o niepodległość Polski i który nigdy nie zapominał, skąd pochodzi i o czyją wolność walczy.


„nieprzeciętna opowieść o niezwykłym bohaterze w czasach wojennej zawieruchy. Gorąco polecam." Vincent V. Severski

Podtytuł: Polak, który oszukał Hitlera
ISBN: 9788380496590
Kod paskowy: 9788380496590
Autorzy: Brzeziecki Andrzej
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 28477
ilość stron: 328
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 13.7x21.1
Głębokość (mm): 31
Waga: 0.37
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.