Menu

Czerwony Ślepowron. Biografia Wojciecha Jaruzelskiego - Dostawa 0 zł (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365521965 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Piotr Gajdziński 
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka 
  • Ilość stron 500 
  • Rok wydania 2017 

Opis

To biografia najważniejszej postaci Peerelu, człowieka, który utrzymywał się na szczytach władzy dłużej niżeli jakakolwiek inna postać komunistycznego establishmentu. Zawdzięczał to inteligencji, sprytowi, bezwzględności wobec wrogów i przyjaciół, a także posłuszeństwu wobec Moskwy.
Bierut i Gomułka budujeli zręby komunistycznej Polski. Jaruzelskiemu historia przypisała rolę jej obrońcy – najpierw w 1968 roku w Czechosłowacji, później w grudniu 1970 roku i wreszcie w 1981 roku. Po ośmiu latach dyktatorskiej władzy Jaruzelskiego nie było już czego bronić
Był cichym wielbicielem Piłsudskiego, zaczytywał się w polskiej literaturze romantycznej, w przeciwieństwie do innych generałów i towarzyszy stronił od alkoholu. Dziko pracowity wierzył, że czytając podsłuchy opozycjonistów i najbliższych współpracowników, a nawet aktorów, organizując narady i po leninowsku wsłuchując się w „mądry głos klasy robotniczej", uratuje komunizm. Ten komunizm, który zabił mu ojca, a jego samego pozbawił rodzinnego domu.
swoimi rządami zbudował Polskę w opakowaniu zastępczym – biedną, zapyziałą, zawsze posłusznie podążającą krok w krok za kremlowską satrapią. Czy był rosyjską „matrioszką", agentem sowieckich służb specjalnych przyobleczonym w mundur polskiego żołnierza, czy jedynie złamanym poprzez komunistyczną potęgę, posłusznym wykonawcą „wiecznie żywej" idei Lenina i Stalina?

Autorzy: Gajdziński Piotr
Format: 24.4x17.2
Głębokość (mm): 41
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.