Menu

Człowiek Biografia - Robin Dunbar (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378864141 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Robin Dunbar 
  • Wydawnictwo Copernicus Center Press 
  • Ilość stron 420 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Jak to się stało, że jedna z małp przeszła tak niezwykłą drogę od lasów tropikalnych Afryki po współczesne globalne społeczeństwo informacyjne? Książka Robina Dunbara rewelacyjnie łączy ze sobą naukową precyzję i duży talent narratorski autora, dzięki czemu przedstawiona w niej opowieść jest nie tylko wiarygodna,przede wszystkim fascynująca i pobudzająca do myślenia.

Człowiek. Biografia ukazuje epokę „przed historią” – najbardziej nieodgadniony, lecz przy tym kluczowy fragment opowieści o człowieku. Historia ewolucji człowieka fascynuje nas jak żadna inna: zdajemy się posiadać niedającą się zaspokoić ciekawość tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy.

tradycyjnie, historię tę opowiada się za każdym razem za pomocą kości i kamieni, które składają się na zapis archeologiczny - i nie bez przyczyny. tylko one mogą nam dostarczyć poczucia pewności. W ciągu ostatniego półwiecza archeologowie niechętnie oddalali się od sfery "twardych dowodów", nie chcąc być oskarżonymi o oddawanie się spekulacjom.

A przecież kamienie i kości wytyczają zaledwie peryferia faktycznego terytorium, na którym odbyła się ewolucja człowieka, czyli obszaru przemian społecznych i umysłowych, które, krok za krokiem, dały początek współczesnym ludziom.

To właśnie tutaj rodzą się naprawdę znaczne pytania: Co znaczy „być człowiekiem” (w przeciwieństwie do bycia małpą człekokształtną)? I w jaki sposób staliśmy się tym, czym jesteśmy? Robin DunbarRobin Dunbar (ur.

1947), angielski antropolog i psycholog ewolucyjny, specjalizujący się w badaniach ssaków naczelnych, zwłaszcza pawianów. Pracuje na Uniwersytecie Oksfordzkim, gdzie przewodniczy grupie badawczej zajmującej się społecznymi i ewolucyjnymi aspektami neurologii na Wydziale Psychologii Eksperymentalnej.

Jest autorem książki Nowa historia ewolucji człowieka (CCPress 2014)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.