Menu

CZTERECH - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375547719 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Grzegorz Chlasta 
  • Wydawnictwo CZARNA OWCA 
  • Ilość stron 288 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Jak złapać rosyjskiego szpiega? O co grał teczkami Antoni Macierewicz? Jak zdemaskować prowokatora, dawnego agenta SB? Co było w „szafie Lesiaka" i kim był sam Jan Lesiak? Do czego służyła instrukcja 0015, poprzez lata funkcjonująca jako narzędzie do walki z prawicową opozycją? Co to takiego operacja „Most", o której przez lata praktycznie nie mówiono, choć była jednym z obszerniejszych sukcesów młodych służb specjalnych III RP? A moskiewska pożyczka?
„Czterech", opowieść o narodzinach Urzędu Ochrony Państwa udziela odpowiedzi na pytania, które przez lata były przedmiotem medialnych rozważań i elementem politycznych rozgrywek. Jest to jednak zwykle opowieść o ludziach i ich życiowych ciekawych doświadczeniach, którzy wzięli udział w jednej z największych i najtrudniejszych operacji budowy fundamentów demokratycznego państwa, jakim było przekształcenie prawie 25 - tysięcznego aparatu represji, czyli Służby Bezpieczeństwa w niewielki Urząd Ochrony Państwa. Autor, Grzegorz Chlasta określa ich jako pacyfistów, poetów, anarchistów. Bo tacy byli Bartłomiej Sienkiewicz, Wojciech Brochwicz, Piotr Niemczyk i nieżyjący już Konstanty Miodowicz. Czterech spośród kilku, może kilkunastu, którzy w 1990 weszli do „jaskini smoka". Być może tylko tacy mogli porwać się na coś, co wydawało się niemożliwe, a stało się rzeczywistością. I poprawnie, że po 25 latach zdecydowali się opowiedzieć historię budowania nowych służb specjalnych. Opowiadają historię pasjonującą i ponadto prawdziwą. Taką „ z pierwszej ręki" o czasach, które w latach następnych podlegały obfitej politycznej manipulacji.
Janina Paradowska

Podtytuł: Brochwicz Niemczyk Miodowicz Sienkiewicz
seria cyklu: LITERATURA FAKTU
ISBN: 9788375547719
Kod paskowy: 9788375547719
Autorzy: Chlasta Grzegorz
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014
Kod wydawcy: 31341
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 288
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11
Format: 13.5x21.0cm
Głębokość (mm): 23
Waga: 0.31
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.