Menu

Czy Gomułka był antysemitą? Kulisy "Marca 1968" (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788364037078 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Peter Raina 
  • Wydawnictwo AA 
  • Ilość stron 504 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Praca niniejsza stawia sobie za cel przedstawienie dokumentów, przywołanie faktów, żeby zapoznać czytelnika
z nieuzasadnionymi i wręcz fałszywymi zarzutami Żydów obywatelstwa polskiego wobec ówczesnych władz. Zacząć należy od bezpośredniej przyczyny oburzenia Żydów, które wywołane zostało przemówieniem Pierwszego Sekretarza KC PZPR, Władysława Gomułki w marcu 1968 roku, kiedy wezwał do przestrzegania zasady lojalności wszelkich polskich obywateli wobec swej ojczyzny.
Peter Raina

Pozycja Petera Rainy przedstawia przyczyny, przebieg i późniejszy skutek \"Marca\'68\". Dodatkowym atutem jest bogata baza dokumentów zawartych w niniejszej publikacji. Czytelnik może dotknąć materiału źródłowego, a nie opierać się na \"radosnych\" wspomnieniach osób, które nieraz jeszcze kilkanaście lat wcześniej zajmowały prześladowaniem i eliminacją podziemia niepodległościowego.
Jarosław Kornaś
Instytut Promocji Kultury

Peter Raina (ur. 1935) - historyk pochodzenia indyjskiego, absolwent historii na Uniwersytecie Oksfordzkim, doktoryzował się w 1966 na Uniwersytecie Warszawskim. Działacz opozycyjny w okresie PRL. W swej twórczości porusza przeważnie temat polskiego Kościoła katolickiego. Mieszka w Berlinie. W 1995 odznaczony Medalem Polonia Mater Nostra Est.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.