Menu

Demony seksu (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365282095 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Krzysztof Tomasik 
  • Wydawnictwo Marginesy 
  • Ilość stron 432 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Kolejna po Seksbombach PRL-u bogato ilustrowana opowieść Krzysztofa Tomasika o kinie, seksie i PRL-u snuta poprzez biografie gwiazd polskiego filmu. Tym razem bohaterki Ewa Krzyżewska, Halina Kowalska, Anna Chodakowska, Marzena Trybała, Ewa Sałacka i Maria Probosz reprezentują typ dużo odważniejszy seksualnie, bardziej demoniczny. Po części jest to związane z latami, na które przypadają ich największe sukcesy w latach 70. I 80. Osiągalne było bowiem silniejsze akcentowanie seksualności w filmach.
Z opowieści wyłonią się najróżniejsze modele symbolu seksu, ponieważ każda z opisywanych aktorek reprezentowała inny wariant erotyzmu, począwszy od najbardziej zagadkowej femme fatale (Ewa Krzyżewska), poprzez ciekawą zalotną blondynkę, specjalistkę od komedii (Halina Kowalska), gwiazdę teatru Hanuszkiewicza i Grzegorzewskiego, która w filmie grała kobiety demoniczne i prostytutki (Anna Chodakowska), często obsadzaną w rolach kostiumowych aktorkę o kształtach konwencjonalnej seksbomby (Marzena Trybała), aż do ekscentrycznej Ewy Sałackiej, a także Marii Probosz, odtwarzającej w latach 80. Role współczesnych dziewczyn zatracających się w miłości, seksie i nałogach,
która w życiu prywatnym powtórzyła tę drogę.
Trzy z bohaterek Tomasika już nie żyją, z trzema kolejnymi M. Trybałą, A. Chodakowską i H. Kowalską spotkał się i usłyszał mnóstwo fascynujących zwierzeń. Opisując ich karierę, próbowałem wskrzesić czas, kiedy często niewinna nawet nagość powodowała tak spore emocje, że z jej powodu rezygnowano z ról, zrywano fotografie, kłócono się i rozwodzono pisze Krzysztof Tomasik.
W książce znalazły się liczne fotografie, m.in. Autorstwa Zofii Nasierowskiej, a także fotografie publikowane w archiwalnych wydaniach Kina, Magazynu Filmowego, Stolicy, Ekranu, Filmu, Kwartalnika Filmowego ILUZJON i innych ówczesnych barwnych magazynów.


Autorzy: Krzysztof Tomasik
Data premiery: 2015-10-21
EAN: 9788365282095
Format: 16,5x23,5 cm
liczba stron: 432
ISBN: 9788365282095
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: Marginesy

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.