Menu

Diabeł. Nowa biografia Philip Almond (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788311153592 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Philip Almond 
  • Wydawnictwo Bellona 
  • Ilość stron 380 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Odrodzenie Diabła w kulturze lubianej, a nawet w kulturze wysokiej Zachodu to element fascynacji zrodzonym w wyobraźni, zaczarowanym światem nadnaturalnych istot, jednocześnie prawidłowych, jak i złych – wampirów i wróżek, czarownic i czarnoksiężników, wilkołaków i zjaw, istot zmiennokształtnych i superbohaterów, aniołów i demonów, duchów i smoków, elfów i kosmitów, sukubów i inkubów, hobbitów, mieszkańców Hogwartu i zombie. Towarzyszy ona renesansowi ezoterycznych i okultystycznych poszukiwań jaźni (zakorzenionych równocześnie w filozofii Wschodu, jak i wczesnomodernistycznego Zachodu), które posiadają służyć nam za przewodników tam, gdzie zawodzi zarówno nauka, jak i użyteczna wiedza - w dziedzinie astrologii, leczenia magicznego i spirytualnego, oświecenia, starożytnych przepowiedni, medytacji, różnorodnych diet, medycyny komplementarnej, i tak dalej.
progresywny-zaczarowany świat to jedno z wielu miejsc, w których duchowość zajmuje przestrzeń między tym, co realne i tym, co nierealne. To domena wiary, która jest kwestią wyboru – niewiarę z premedytacją i z radością odwiesza się tu na kołek.
Wiara bądź niewiara w Diabła jest obecnie kwestią wyboru. Nie zawsze tak było. Poprzez pokaźniejszą część ostatnich dwóch tysiącleci, nie wierzyć w Diabła na Zachodzie po prostu się nie dało, jednakowo, jak nie wierzyć w Boga. Chrześcijanin wierzył w zbawienie przychodzące poprzez Chrystusa, zarazem zaś oczekiwał kary, zesłanej przez Szatana i jego demony w postaci wiecznego piekła dla tych, którzy nie znaleźli się wśród wybranych. Historia Boga w świecie Zachodu jest zarazem historią Diabła, a historia teologii – historią demonologii.

Tytuł oryginału: The Devil. A new biography
ISBN: 9788311153592
Kod paskowy: 9788311153592
Autorzy: Almond Philip
Tłumaczenie: Maksymowicz Paulina
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 21002
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 380
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 13.6x21.6
Głębokość (mm): 25
Waga: 0.415
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.