Menu

Droga do Justyny Kowalczyk. Historia biegów narciarskich (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379241231 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Daniel Ludwiński 
  • Wydawnictwo Sine Qua Non 
  • Ilość stron 336 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Kulisy kariery Justyny Kowalczyk » Największe polskie sukcesy » Herosi wszechczasów » Niezapomniane zawody Panie trenerze, jeżeli tak ciężko trzeba trenować, by być w czterdziestce Pucharu Świata, to dla mnie to jest bez sensu...

Będę trenować sporo razy ciężej, ale po to, żeby wygrywać! I tak zrobiła. Czy Justyna Kowalczyk jest najwybitniejszą zawodniczką w historii narciarstwa biegowego? A może to jednak astmatyczka Marit Bjorgen czy Jelena Välbe w popularnej różowej czapeczce? Albo maleńka Stefania Belmondo? Justyna nie była pierwszą polską gwiazdą.

Mistrz świata Józef Łuszczek sam przywiózł z Okęcia norweską kadrę na zawody pucharowe w Zakopanem. Choć nie posiadał prawa jazdy, musiał przejąć kierownicę od zasypiającego taksówkarza. Nasze panie na olimpiadzie w Squaw Valley miały zapewniony medal, lecz uznały, że zdobyty z naruszeniem zasad fair play nigdy żeby ich nie cieszył, i odmówiły przyjęcia brązowego krążka.

Fascynująca panorama 171 lat historii białego szaleństwa. Wszystkie tajemnice, kontrowersje i skandale biegów narciarskich w jednej książce!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.