Menu

Dziennik 2000-2002 - Krystyna Janda (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380971240 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Krystyna Janda 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka 
  • Ilość stron 736 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Pierwszy tom otwierający pełne wydanie dzienników Krystyny Jandy.
Na swej stronie internetowej Krystyna Janda od ponad piętnastu lat nieprzerwanie prowadzi dziennik i wpuszcza czytelników do swego świata. Od teatralnych kuluarów, kolejnych premier, rodzinnych rozmów w Milanówku, przez czytane właśnie książki, aż po ukochane Włochy. W tym głodzie życia wszystko chce nazwać, uporządkować, zapisać. Na tyle, na ile tylko może w natłoku obowiązków. Z właściwą sobie precyzją myśli, trafnością spostrzeżeń i ciepłem.
Część zapisków czytelnicy poznali w dwutomowym wydaniu "www.małpa.pl" oraz "www.małpa2.pl". Teraz poszerzone otwierają czterotomowe, pełne wydanie dzienników Krystyny Jandy. Kolejne tomy już w przygotowaniu!
Od kilku dni ten dziennik mnie uwiera, piszę jak do przyjaciół, znajomych. Czy trafnie? Czy nie powinnam więcej wyjaśniać, opisywać rzeczy precyzyjniej, by zostać zrozumiana? A może odwrotnie? Może powinnam pisać jeszcze bardziej nonszalancko, bezpośrednio, skrótami? Gdzie wyróżnić granice zwierzeń, podawanych faktów, intymność zapisów? z pewnością trochę się w tym pogubiłam albo, jak wolicie, nie wydaje mi się to tak oczywiste jak dotąd. Co więcej, zaczynają mnie czasem te zapiski krępować, a następnym razem myślę o Was tak serdecznie, z taką wdzięcznością, iż mam ochotę być dużo bardziej otwarta.
Krystyna Janda, 25 października 2002
Krystyna Janda aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, pisarka i piosenkarka. Ma na koncie ponad sześćdziesiąt ról teatralnych i ponad pięćdziesiąt filmowych. Wielokrotnie nagradzana w kraju i na świecie. Szanowana za aktorkę stulecia polskiego kina i Człowieka Wolności w kategorii Kultura z okazji 25-lecia przemian ustrojowych. W 2004 roku stworzyła fundację, a w jej ramach dwa teatry: Teatr Polonia i Och-Teatr, które prowadzi do dziś.


Autorzy: Krystyna Janda
EAN: 9788380971240
Format: 14,7x20,8 cm
liczba stron: 680
ISBN: 9788380971240
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.