Menu

DZIEWCZYNY WOJENNE (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324018147 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Łukasz Modelski 
  • Wydawnictwo ZNAK 
  • Ilość stron 336 
  • Rok wydania 2011 

Opis

Nie pozwoliły żeby wojna zniszczyła ich marzenia.
Wojna to z pozoru męska sprawa. Zmienia jednak żeńskie losy równie mocno, jak męskie. Jak żyć w czasach, gdy własne wesele kończy się aresztowaniem poprzez gestapo, gdy wyłącznie bliski poród wstrzymuje wykonanie wyroku śmierci, gdy powodzenie zadania wymaga nawiązania romansu z wrogiem? Jak zachować kobiecą wrażliwość, gdy wokół panuje okrucieństwo, przemoc i niesprawiedliwość? Gdy najmodniejszym dodatkiem staje się biało-czerwona opaska, a w torebce, obok szminki i lusterka, trzeba schować pistolet?

Łukasz Modelski wysłuchał jedenastu niezwykłych historii kobiet, których młodość upłynęła pod znakiem drugiej wojny światowej. Są wśród nich córka marszałka Piłsudskiego i wnuczka księcia Lwowa, premiera rewolucyjnego rządu rosyjskiego, która pokochała legendę polskiego podziemia - majora Łupaszkę).

Nie chcą, aby nazywać je bohaterkami, lecz ich historie zapierają dech w piersiach - akces do oddziału żywych torped, udział w akcjach egzekucyjnych AK, ratowanie żydowskich dzieci. Pozostają zarazem młodymi, efektownym kobietami, które chcą kochać w tych nieludzkich okolicznościach, a do Powstania Warszawskiego idą w najkorzystniejszych sukienkach, by być gotowymi na paradę zwycięstwa.
Wzruszająca i fascynująca lektura. Książka inna niżeli wszystkie.

Podtytuł: Prawdziwe historie
ISBN: 9788324018147
Kod paskowy: 9788324018147
Autorzy: Modelski Łukasz
Wydanie: 1
Rok wydania: 2011
Kod wydawcy: 23393
Miejscowość: Kraków
liczba stron: 336
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.0x23.0cm
Głębokość (mm): 28
Waga: 0.58
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.