Menu

Dziewięć twarzy Nowego Orleanu (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380494473 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Dan Baum 
  • Wydawnictwo Czarne 
  • Ilość stron 400 
  • Rok wydania 2017 

Opis

„Dziewięć twarzy Nowego Orleanu" to wielogłosowa biografia miasta zniewalającego i surrealistycznego, lecz też zgnębionego, poprzez które w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat dwukrotnie przetoczyły się huragany – Betsy i Katrina. Te dwa uderzenia żywiołu niczym klamra spinają opowieści dziewięciu niezwykłych bohaterów: milionera, króla i królowej karnawału, emerytowanego fachowca od napraw torowisk, transseksualnego właściciela baru, grającego jazz koronera, poszukującej miłości samotnej matki, białego gliniarza z Lakeview i czarnego kryminalisty z Goose. Ich głosy tworzą kalejdoskopowy portret barwnego miasta.

„Książka Bauma pełna jest nieznanych do tej pory szczegółów dotyczących nowoorleańskiej rzeczywistości. Bohaterowie „Dziewięciu twarzy" zamiast „rozumiesz?" pytają nieprzerwanie „czujesz to?". Gdyby Baum na końcu książki zadał to samo pytanie, bez dwóch zdań każdy czytelnik odpowiedziałby, że czuje to nadzwyczajnie. Genialna książka." „New York Times Book Review"

„Baum, fantastyczny gawędziarz, wnikliwie odtwarza wydarzenia, które wstrząsnęły Nowym Orleanem. Ukazuje zmysłowy portret miejsca, któremu bliżej do najlepiej zorganizowanego miasteczka na Karaibach niżeli do najgorzej zarządzanej metropolii Stanów Zjednoczonych. To ponadto słodko-gorzka opowieść o tym, co Stany Zjednoczone utraciły po przejściu huraganu Katrina." „The Publishers Weekly"

„świetny portret fascynującego miasta. Parady, więzienia, rozwody, strzelaniny, modne imprezy, uliczne awantury [ ]. Tak wygląda życie w Nowym Orleanie. Nie sposób nie ulec magnetycznej sile tej amerykańskiej metropolii." „The Washington Post"

„Nikomu wcześniej nie udało się tak doskonale pokazać złożoności jednego z najszczególniej nieuchwytnych miast Ameryki Północnej." „Bookmarks Magazine"

seria cyklu: Amerykańska
ISBN: 9788380494473
Kod paskowy: 9788380494473
Autorzy: Baum Dan
Tłumaczenie: Pluszka Adam
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 28477
liczba stron: 400
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.3x22.2
Głębokość (mm): 33
Waga: 0.505
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.