Menu

Dzikie życie Przygody biologa ewolucyjnego

Cechy produktu

  • ISBN 9788378863618 
  • Autor Robert Trivers 
  • Wydawnictwo Copernicus Center Press 

Opis

Robert Trivers to żywa legenda w świecie biologii i nauk społecznych, człowiek, którego magazyn „Time" uznał za jednego z największych naukowców i myślicieli dwudziestego wieku. Jego teorie dotyczące ewolucyjnych napięć występujących między rodzicami a dziećmi, członkami rodzeństwa, przyjaciółmi, a także we wnętrzu samego organizmu nie tylko zrewolucjonizowały genetykę i biologię ewolucyjną, lecz i wpłynęły na sporo innych dyscyplin, od medycyny i nauk społecznych po historię, ekonomię i studia nad literaturą.
Trivers opowiada o swoim niezwykłym, pełnym przygód życiu, które legło u podstaw rewolucyjnej nauki. W unikalnym stylu, z zuchwałym poczuciem humoru i przenikliwością komentuje mnóstwo tematów, od amerykańskiego rasizmu, przez historię psychiatrii po zabójstwo Petera Tosha, muzycznego spadkobiercy Boba Marleya. Okraszona anegdotami o luminarzach takich jak Richard Dawkins i Stephen Jay Gould książka, będzie doskonałą lektura dla każdego, kto interesuje się nauką, kondycją ludzką czy naturą kreatywnego geniuszu.
Nie byłoby przesadą powiedzieć, iż Robert Trivers to jeden z najważniejszych teoretyków ewolucji od czasów Karola Darwina. Z jego wspomnień wyłania się sylwetka człowieka, którego życie było nieokiełznane w każdym sensie tego słowa. Określenie «głód życia» nie oddaje sprawiedliwości jego karierze poświęconej prawdzie, odwadze i zuchwałości myślenia w sposób, w jaki nikt wcześniej nie myślał, i działaniu w sposób, na jaki niewiele osób aby się ośmieliło. Gdyby to nie starczyło, Trivers jest zabawny, inteligentny i pełen współczucia.
„The Skeptic"
Nazwać Roberta Triversa lubianym biologiem to niedomówienie podobne do nazwania Richarda Feynmana popularnym profesorem fizyki.
„Psychology Today"
Robert Trivers - profesor antropologii i nauk biologicznych na Rutgers University, twórca m.in. Teorii altruizmu odwzajemnionego i inwestycji rodzicielskiej. Uhonorowany Nagrodą Crafoorda za „fundamentalne analizy ewolucji społecznej, konfliktu i współpracy".

Podtytuł: Przygody biologa ewolucyjnego
ISBN: 9788378863618
Kod paskowy: 9788378863618
Autorzy: Trivers Robert
Kod wydawcy: 31970
Miejscowość: Kraków
liczba stron: 350
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.4x22.1
Głębokość (mm): 27
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.