Menu

Dzikowska. Pierwsza biografia legendarnej podróżniczki (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324059171 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Roman Warszewski 
  • Wydawnictwo Znak 
  • Ilość stron 450 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Nienasycona. Pierwsza biografia legendarnej dziennikarki i podróżniczki Pierwsza biografia Elżbiety Dzikowskiej autorstwa Romana Warszewskiego Podróżowała samotnie lub wraz mężem Tonym Halikiem, odkrywała nieznane, docierała tam, gdzie nie było bezpiecznie.

Kiedy granice były zamknięte, a dalekie podróże niemożliwe, ona opowiadała o świecie zza kurtyn i oceanów. Nikt i nic nie mogło jej zatrzymać. Dziennikarka, legendarna redaktorka „Kontynentów”, gwiazda telewizji, współtwórczyni programu „Pieprz i wanilia”, krytyczka i kolekcjonerka sztuki.

Jej droga na szczyty nie była nietrudna. Za swoje odważne decyzje nieraz musiała płacić wysoką cenę. Niedługo po wojnie działała w młodzieżowej organizacji antykomunistycznej, za co trafiła do więzienia, a odsiadka przypominała o sobie poprzez mnóstwo lat.

W świecie pełnym sporych podróżników wybierała własną drogę, przecierając szlaki kolejnym globtroterkom. Z życia czerpała, ile się tylko da. Także w miłości, ramię w ramię z Tonym Halikiem. Pierwsza biografia Elżbiety Dzikowskiej to opowieść o niezwykłej kobiecie i jej życiu pełnym pasji i wyzwań.

Odkrywa nieznane dotąd fakty i pozwala zrozumieć jej fenomen. To także relacja z podróży do enigmatycznej stolicy Inków Vilcabamby, w którą autor wyrusza wspólnie z bohaterką. Podróż ta jest pretekstem, by opowiedzieć o jej pełnym barw, zapachów i dźwięków życiu.

Roman Warszewski – dziennikarz, pisarz i podróżnik. Autor książek o Ameryce Południowej, laureat prestiżowych nagród. Jest też autorem dokumentalnych filmów telewizyjnych związanych z Ameryką Południową.

Zna kilka języków obcych, w tym keczua. W roku 2009 odbył wyprawę Tupac Amaru Expedition, w czasie której – wraz z Arkadiuszem Paulem i Jarosławem Molendą – jako pierwszy Polak dotarł do najwyżej położonych ruin inkaskich na przełęczy Puncuyoc, a także odnalazł ślady nieznanych ruin prekolumbijskich w Urpipata.

Polecamy także książkę „TOPR. By inni mogli przeżyć”!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.