Menu

GORSZY NIZ FASZYSTA (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375069167 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Paweł Zyzak 
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka 
  • Ilość stron 568 
  • Rok wydania 2011 

Opis

Autor głośnej biografii Lecha Wałęsy, laureat Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza
Nowa książka Pawła Zyzaka jest wycinkiem z jego osobistych przeżyć pomiędzy rokiem 2008, kiedy zasłynął swą biografią Lecha Wałęsy, a rokiem 2010, kiedy emocje wokół publikacji dopiero dogasały. Książka jest krótką historią IPN w momencie, gdy Instytut na skutek działań obozu rządzącego przeszedł znaczące zmiany, które na trwałe zmieniły jego oblicze. Książka ?sławnego magistra? jest wreszcie kontynuacją losów Lecha Wałęsy, uzupełniających jego książkową biografię. Autor przypomina zapomniane fakty z życia Wałęsy, dostarcza nam wiedzy o sposobie myślenia polskiego noblisty, o źródłach jego decyzji oraz przypomina i zestawia jego dokonania, znajdując dla nich wspólny mianownik.

Politycy i uczeni o pierwszej książce Pawła Zyzaka Lech Wałęsa. Idea i historia oraz o samym autorze:

?...on śmierdzi z kilometra, śmierdzi fałszem, śmierdzi bezczelnością, chamstwem. Ja mówię, faszyzm to niedużo. Bezpieka to niewielka sprawa?.
Lech Wałęsa ? noblista, były prezydent RP

??można mechanizmami również prawnymi starać się wymusić na IPN-ie, żeby dopuszczał w pokaźniejszym stopniu historyków spoza? zaklętego kręgu ludzi o radykalnych poglądach?.
Bronisław Komorowski ? prezydent RP

??praca magisterska? nie była pracą magisterską jedynie paszkwilem i politycznym atakiem??
Donald Tusk ? premier RP

?Jest...Zyzak dzieckiem IPN i [Janusza] Kurtyki zgrabnie pływającym w potoku łajna??
Tomasz Lis ? dziennikarz (aktualnie TVP)

REKOMENDACJA:
?Książka Pawła Zyzaka pozostanie na za każdym razem ważnym świadectwem czasów ograniczania swobody wypowiedzi, a nawet naukowych poszukiwań w III Rzeczpospolitej. Jest ona też zapisem społecznej choroby, której specyficznym objawem jest ?abdykacja rozumu?. Co najsmutniejsze choroba ta dosięgła najczęściej środowiska opiniotwórcze i intelektualne ? dziennikarzy, naukowców i artystów?.
Sławomir Cenckiewicz

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.