Menu

Haftowane gałgany (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381231206 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Krystyna Sienkiewicz 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka 
  • Ilość stron 192 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Haftowana słowami osobista opowieść o intymnym świecie Krystyny Sienkiewicz z przedmową i poetyckimi komentarzami Agnieszki Osieckiej. Przystrojona fotografiami Krysinych gałganków i wnętrz. Pierwsza i chyba najbliższa sercu książka napisana przez aktorkę. Osiecka we wstępie pisała tak: Matką tych obrazków jest stara ludowa makatka. Ojcem – samo życie. Przyjrzyjcie się więc uważnie tym kokardkom i supełkom: to nasze własne odbicia, uczynione z korali, nitek, guzików, szmatek, żartów i – zapewniam Was – z niejednej łzy. Urządzając własny pomieszczenie lub choćby kącik w mieszkaniu rodziców, nie patrzcie na domy sąsiadów. Nie oglądajcie żurnali. Nie zazdrośćcie. Rzućcie okiem na ściany swego pokoju jak na białą kartkę, a potem dajcie głębokiego nura w głąb samych siebie i zdecydujcie: z czym, gdzie, wśród jakich zabawek i gratów, sprzętów i tkanin naprawdę chcielibyście żyć. Urządzajcie swój kąt tak, jakbyście pisali wiersz. Urządzajcie go tak, żeby znajomi, wchodząc, powiedzieli: „O, to cały Jurek! (Baśka, Franciszek, Teobald)". Oczywiście nie każdy z nas potrafi ozdobić swój dom własnym rękodziełem. Może nauczymy się czegoś od Krystyny? Dziś??
Krystyna Sienkiewicz (1935-2017) – aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i kabaretowa. Ukończyła Akademię Sztuk ładnych w Warszawie, a przygodę ze sceną teatralną rozpoczęła od Studenckiego Teatru Satyryków. Znana ze swoich stylizacji w teatrach Ateneum, różnorodności, Syrena czy Polskim.
W 1958 roku zadebiutowała na znacznym ekranie. Stworzyła niezapomniane postacie m.in. W „Motodramie", „Rzeczpospolitej babskiej" i „Lekarstwie na miłość". Najszczególniej kojarzona z występami kabaretowymi – w Kabarecie Starszych mężczyzn, w kabareciku Olgi Lipińskiej, gdzie z Barbarą Wrzesińską stworzyła niezapomniany duet Siostry Sisters, czy własnym programie „Śmiechoterapia". W 1996 roku otrzymała Nagrodę Artystyczną Polskiej Estrady „Prometeusz", a w 2007 Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Skupiała się na pomocy potrzebującym, niechcianym zwierzętom i chorym dzieciom.

ISBN: 9788381231206
Kod paskowy: 9788381231206
Autorzy: Sienkiewicz Krystyna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 31155
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 192
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.8x24.0cm
Głębokość (mm): 20
Waga: 0.535
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.