Menu

Harcerską drogą do niepodległości od Czarnej Jedynki do Komitetu Obrony Robotników (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365350121 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Justyna Błażejowska 
  • Wydawnictwo Arcana 
  • Ilość stron 532 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Nieznana historia KOR-u i KSS KOR
w relacjach: Antoniego Macierewicza, Piotra Naimskiego, Jana Olszewskiego, Urszuli Doroszewskiej, Ludwika Dorna, Marcina Gugulskiego, Bohdana Cywińskiego, Antoniego Libery, marka Barańskiego, Agaty Runowicz, producent Barańskiego, Krzysztofa Łączyńskiego, Andrzeja Janowskiego, Wojciecha Fałkowskiego.
Ponad sześćset stron wspomnień Antoniego Macierewicza, Piotra Naimskiego, Jana Olszewskiego i innych... Autoportret środowiska, w którym o niepodległej Polsce nie tylko marzono...
Antoni Macierewicz:
Powstanie Komitetu Obrony Robotników stanowiło konsekwencję naszych długotrwałych i wytężonych wysiłków. Praca, którą na przełomie lat 60. I 70. Rozpoczęliśmy w 1 Warszawskiej Drużynie Harcerzy im. Romualda Traugutta, czyli Czarnej Jedynce, miała na celu przygotowanie elit młodzieży na moment, kiedy realne stanie się bezpośrednie zaangażowanie na rzecz niepodległości.
Piotr Naimski:
W naszym gronie słowo niepodległość nie było objęte intelektualnym zapisem. To, co robiliśmy, wszystko jedno, czy chodziło o powołanie Komitetu Obrony Robotników czy o coś innego, uważaliśmy za pewnie bardzo nieduży,za każdym razem krok do niepodległego państwa, do obalenia komuny. Taki stawialiśmy sobie cel: obalenie komuny i niepodległość.
Jan Olszewski:
Środowisko harcerskie Czarnej Jedynki " nawiązywało do polskiej tradycji niepodległościowej, a konkretnie do tradycji Szarych Szeregów. Było zupełnie oczywiste, że robimy zróżnicowane rzeczy z perspektywą działania w systemie i przeciw systemowi, który nie jest naszym systemem. Jest systemem narzuconym i to jego grzech pierworodny. My tego systemu bardzo nie uznajemy".


Autorzy: Justyna Błażejowska
EAN: 9788365350121
Format: 16,5x24 cm
ilość stron: 656
ISBN: 9788365350121
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Arcana

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.