Menu

Himmler. Buchalter śmierci (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378397465 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Peter Longerich 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka 
  • Ilość stron 960 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Biografia jednej z najszczególniej przerażających, a równocześnie najmocniej zagadkowych postaci hitlerowskiego imperium.
Jak to realne, że wywodzący się z katolickiej rodziny niepozorny i zakompleksiony człowiek zmienił się w monstrum odpowiedzialne za zagładę niezliczonych ludzkich istnień? Jak to osiągalne, iż ktoś o tak banalnej osobowości jak Himmler powiększał zakres swojej władzy, począwszy od SS, przez Gestapo i policję, aż do stanowiska ministra spraw wewnętrznych i dowódcy armii, z morderczą precyzją planując kolejne zbrodnie na niewyobrażalną skalę?
W pierwszej tak pokaźnej i szczegółowej biografii Heinricha Himmlera wybitny niemiecki historyk Peter Longerich mierzy się z tymi pytaniami, odtwarzając dzięki przenikliwej analizie wierny portret psychologiczny jednego z największych zbrodniarzy wszech czasów. Autor wykracza poza utarty schemat biografii politycznej i uwzględnia całe życie Himmlera i rozmaite sfery jego aktywności, w tym również te pozapolityczne. Tak wszechstronne podejście pozwala zrekonstruować rozwój osobowości Himmlera, poznać zasadnicze parametry jego charakteru i typowe wzorce zachowań w latach kształtowania się jego osobowości, postaw życiowych, czyli na początku kariery politycznej, a to z kolei rzuca światło na jego późniejsze życie.
W tle tej niesłychanie szczegółowej biografii pojawia się niezwykłe i jakże ważne dla Europy i świata pierwsze półwiecze XX wieku. Tyle iż zamienione poprzez Heinricha Himmlera w buchalterię śmierci – wykazy, plany, wykresy. I fantazje. Od nowej, antychrześcijańskiej religii, poprzez ideał teutońskiej rasy, przestrzeń życiową na Wschodzie, po plany komór gazowych i krematoriów. Rejestry wymordowanych narodów i ras. Nieludzki cynizm i chłód Odkrywamy świat o niemało straszniejszy niżeli bitewne pola, bo przedstawiający, jak w zaciszu gabinetów, w pochyleniu nad książkami rodzi się nikczemna kreatura gorsza być może od Hitlera.
Biografia jednej z najpodlejszych istot, jakie kiedykolwiek chodziły po ziemi – przemyślana, wnikliwa i niemal niewyobrażalnie wyczerpująca.
„Washington Post"
Peter Longerich (ur. 1955) – jeden z najwybitniejszych współczesnych historyków. Specjalizuje się w tematyce związanej z Holokaustem. Ukończył Uniwersytet w Monachium, pracował w monachijskim Instytucie Historii Współczesnej (Institut für Zeitgeschichte), Instytucie Fritza Bauera (Fritz Bauer Institut) we Frankfurcie nad Menem, a także w Centrum Studiów nad Holokaustem Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie (The Center or Advanced Holocaust Studies Holocaust Memorial Museum). Jest w dodatku profesorem Royal Holloway and Bedford New College Uniwersytetu Londyńskiego oraz dyrektorem Centrum Badań Holokaustu i historii XX wieku (Research Centre for the Holocaust and Twentieth-Century History) tej uczelni.

Podtytuł: Buchalter śmierci
Tytuł oryginału: Heinrich Himmler. Biographie
ISBN: 9788378397465
Kod paskowy: 9788378397465
Autorzy: Longerich Peter
Tłumaczenie: Szymański Sebastian, Skowroński Jarosław
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014
Kod wydawcy: 31155
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 960
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11
Format: 16.5x24.0cm
Głębokość (mm): 72
Waga: 1.78
Język oryginału: niemiecki
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.