Menu

Ja, Fronczewski (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324026326 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Piotr Fronczewski 
  • Wydawnictwo Znak 
  • Ilość stron 368 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Nie ma Polaka, którzy nie znałby tego spektakularnego głosu. Znaku rozpoznawczego najwszechstronniejszego polskiego aktora, wybitnego w każdym swym wcieleniu: teatralnym, filmowym, telewizyjnym, kabaretowym.
Niezapomniany Pan Kleks, zwariowany pan Piotruś i tragiczny Edyp. Szpicbródka, Franek Kimono i jeden z najkorzystniejszych Hamletów w historii polskiego teatru. Aktor wyczynowiec, który zagrał w swoim życiu kilkaset ról, w każdą wkładając całe swoje mistrzostwo. Aktor, który czytając książki o Harrym Potterze, ożywił je lepiej aniżeli hollywoodzkie filmy. Ale to zwykle ciepły, skromny człowiek, patrzący na swoje dokonania z dystansem i przymrużeniem oka.
Piotr Fronczewski szczerze opowiada o swym dzieciństwie na gruzach zburzonej Warszawy, niezwykłej relacji ze 103-letnią mamą, o rodzinie, przyjaciołach, miłości do motocykli, debiucie scenicznym w wieku 11 lat i doświadczeniu starości na scenie i poza nią. Ta rozmowa to pasjonująca wycieczka przez najciekawsze momenty historii polskiego kina i teatru ostatniego półwiecza, lecz też spotkanie z człowiekiem, który dzieli się swoją mądrością życiową w sposób żartobliwy, nienachalny i budzący szczerą sympatię.


Autorzy: Piotr Fronczewski
EAN: 9788324026326
Format: 14x21 cm
liczba stron: 368
ISBN: 9788324026326
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: Znak

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.