Menu

John le Carré. Biografia (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379996674 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Adam Sisman 
  • Wydawnictwo Sonia Draga 
  • Ilość stron 838 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Jestem kłamcą. Urodziłem się po to, by kłamać. Kształcono mnie na kłamcę i szkolono mnie na kłamcę w środowisku, które kłamaniem zarabia na życie. Kłamstwo praktykuję jeszcze jako pisarz".
John le Carré

Choć minęło już ponad pół wieku od chwili, kiedy powieść Z przejmującego zimna uczyniła z Johna le Carrégo światowej sławy autora, skrywający się pod tym pseudonimem David Cornwell wciąż pozostaje postacią enigmatyczną.
niezwykle wnikliwa i odkrywcza biografia napisana przez Adama Sismana wyciąga „z przejmującego zimna" człowieka, którego życiorys jest nieprzystępny, pogmatwany i naznaczony zdradami, jak fabuły jego powieści. Było to osiągalne dzięki rozmowom przeprowadzonym z samym Cornwellem oraz z najważniejszymi osobami w jego życiu – krewnymi, wrogami, dawnymi współpracownikami z wywiadu i byłymi kochankami – i dzięki dostępowi do tworzyw archiwalnych pisarza i wykorzystaniu niepublikowanych wcześniej fotografii.
Analizując samotne dzieciństwo pisarza, Sisman odkrywa genezę wiecznie powracającego w prozie le Carrégo motywu miłości i porzucenia. Gdy autor miał pięć lat opuściła go matka, a potem, poprzez szesnaście kolejnych, „pozbawionych czułości lat" zajmował się nim ojciec. Był to czarujący i pełen energii pan, ale nałogowy uwodziciel i oszust, który chował w krzakach swoje Bentleye, gdy na jego progu pojawiali się komornicy. „całkowicie nieobliczalny człowiek, który jedną rękę kładł ci na ramieniu, a drugą wsuwał do kieszeni, i oba gesty były równie szczere".
Przyglądając się dorosłemu życiu Cornwella – czasom werbunku i pracy dla MI5 i MI6, małżeństwa i życia rodzinnego aż do eksplozji kariery pisarskiej – Sisman zastanawia się nad samą ideą działalności wywiadowczej, podchodząc do problemu z czysto ludzkiej perspektywy. Zadaje pytanie o to, do jakiego stopnia można zaakceptować zdradę, jeżeli w zamian dostaje się miłość; pisze ponadto o niegasnącej potrzebie wybaczania, zwłaszcza samemu sobie.

ISBN: 9788379996674
Kod paskowy: 9788379996674
Autorzy: Sisman Adam
Wydanie: 1
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 30285
Miejscowość: Katowice
ilość stron: 838
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.5x21.5cm
Głębokość (mm): 55
Waga: 1.045
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.