Menu

Juliusz Poniatowski Czerwony jakobin czy pragmatyk i realista? - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377292570 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Matusiak Marcin Rafał 
  • Wydawnictwo Księży Młyn Dom Wydawniczy 
  • Ilość stron 560 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Książka Marcina Rafała Matusiaka zatytułowana ukazuje wyjątkowo aktywną i różną działalność Juliusza Poniatowskiego. Czytelnik poznaje głównego bohatera jako człowieka zaangażowanego w działalność polityczną, społeczną, prowadzoną w głównej mierze na rzecz mieszkańców wsi, jako organizatora wielu przedsięwzięć lokalnych o charakterze oświatowym i realizatora reformy rolnej.

Warto zwrócić uwagę na tę postać, która w dwudziestoleciu międzywojennym odegrała stanowczą rolą. Godne podziwu jest zaangażowanie Juliusza Poniatowskiego w prace posiadające na celu rozwój polskiej wsi, zmierzające do zmiany jej oblicza w niepodległej ojczyźnie.
By przedstawić kompletną charakterystykę tej ważnej dla ruchu ludowego postaci, autor książki oparł swoje badania na bogatych materiałach źródłowych. Dokonał kwerendy archiwów licznych urzędów, instytucji i organizacji, do których należał bądź z którymi miał związek Juliusz Poniatowski. Dotarł do relacji, wspomnień i pamiętników osób, które miały kontakt z głównym bohaterem tej publikacji. Przedmiotem jego zainteresowania stała się także ówczesna prasa, na łamach której szeroko komentowano życie społeczno-polityczne II Rzeczypospolitej.
Książka prezentująca tę postać to ważna publikacja przedstawiająca jednostkę silnie zaangażowaną w działalność na rzecz państwa, poszerzająca wiedzę historyczną na temat okresu II Rzeczypospolitej, ukazująca ówczesne stosunki społeczne i polityczne.

Podtytuł: Działalność społeczno-polityczna w latach 1915–1939
linia cyklu: ZAKRĘTY HISTORII
ISBN: 9788377292570
Kod paskowy: 9788377292570
Autorzy: Matusiak Marcin Rafał
Wydanie: 1
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 31032
Miejscowość: Łódź
liczba stron: 560
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.4x23.4
Głębokość (mm): 41
Waga: 0.794
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.