Menu

Kardynał Wyszyński. Biografia (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324018994 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Czaczkowska Ewa K. 
  • Wydawnictwo Znak 
  • Ilość stron 730 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Stefan Kardynał Wyszyński - Prymas Niezłomny.

Był prymasem w najtrudniejszym dla polskiego Kościoła czasie. Jego życie i działalność to szeroka manifestacja siły ludzkiego ducha i niezachwianej wiary. Autorytet dla wielu Polaków, mąż stanu, polityk.na ogół człowiek, który całe swoje życie oddał Bogu i Kościołowi.

świeże, poszerzone wydanie doskonałej książki Ewy K. Czaczkowskiej to portret kapłana, który dzięki swojej niezłomnej postawie ocalił Kościół w Polsce. Autorka sięga do licznych nie publikowanych wcześniej dokumentów. Analizuje donosy, które na niego składało najbliższe otoczenie. Opisuje jego relacje z komunistyczną władzą i - po raz pierwszy tak szeroko - z opozycją demokratyczną. Wyjaśnia powody skomplikowanych stosunków Kardynała z watykańską dyplomacją. Prezentuje także jego nie znaną dotąd aktywność w czasie Soboru Watykańskiego II.

na ogół jednak Czaczkowska przybliża czytelnikowi prawdziwego człowieka - autorytarnego, wymagającego, konsekwentnie realizującego swój program dla Kościoła w Polsce. Ta książka to niezwykła opowieść o jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku.

„Autorce książki o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim udało się, w oparciu o potężny warsztat naukowy, przybliżyć nam prawdę o Wielkim Prymasie Tysiąclecia, któremu Kościół i Polska zawdzięczają więcej, aniżeli zwykliśmy o tym mówić. Dopełniającą wartością książki jest to,wyjątkowo często, dzięki szczęśliwie przypasowanym cytatom, sam Prymas Stefan Wyszyński mówi do nas, a mówi interesująco, o ludziach i sprawach najważniejszych".

Abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

„bez dwóch zdań, mimo iż o Prymasie Tysiąclecia napisano setki prac, dzieło Ewy Czaczkowskiej - poprawione i znacznie uzupełnione - przyniesie nowy „zastrzyk" wiedzy na temat jednej z najważniejszych postaci najnowszej historii Polski".

Prof. Dr hab. Jan Żaryn, historyk

„Nie znając postaci Prymasa Tysiąclecia - trudno zrozumieć nie tylko najnowszą historię Polski, lecz i mnóstwo wydarzeń rozgrywających się współcześnie w naszym Kościele. Tyle że wiedzę trzeba czerpać z dobrego źródła, czyli biografii pióra Ewy K. Czaczkowskiej. Rzetelnie udokumentowana, a zarazem wciągająca. Lektura obowiązkowa".

Marek Zając, publicysta

Ewa K. Czaczkowska - dziennikarka, historyk, nauczyciel akademicki, założycielka portalu Areopag21.pl, autorka książek: Siostra Faustyna. Biografia Świętej, Ksiądz Jerzy Popiełuszko (wraz z Tomaszem Wiścickim) i Kościół XX wieku.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.