Menu

Kim jest Kim Dzong Un? - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788394432706 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Levi Nicolas, Czop Edgar 
  • Wydawnictwo Kwiaty Orientu 
  • Ilość stron 220 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Żaden kraj nie wzbudza tylu kontrowersji i nie jest tak źle rozumiany jak Korea Północna i żaden współczesny tyran nie pozostał bardziej zagadkowy niż jego wszyscy przywódcy, od Kim Il Sunga zaczynając, a kończąc na obecnym – Kim Dzong Unie.
Książka Kim jest Kim Dzong Un? jest pierwszą i jedyną monografią w języku polskim. Autorzy polskiej biografii Kim Dzong Una - Nicolas Levi i Edgar Czop - odsłaniają kurtynę, przedstawiając historię życia człowieka zwanego „wcieleniem miłości i moralności", człowieka szczególnie nieodgadnionego, który nie tylko odziedziczył władzę, ale był i jest w stanie ją utrzymać.
To książka nakreślająca także uwarunkowania polityczne, które doprowadziły do mianowania Kim Dzong Una następcą ojca – Kim Dzong Ila.
Badania nad nad wyraz złożonym i aktywnie zmieniającym się procesem politycznym w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej nie są pełne, a ścieżki wiodące do głębszego poznania tego zagadnienia nie zostały jeszcze przetarte. Z tych również względów nowa pozycja wydawnictwa Kwiaty Orientu jest zaledwie próbą przedstawienia najważniejszych odpowiedzi na poszczególne pytania dotyczące życia Kim Dzong Una. Książka Kim jest Kim Dzong Un? jest jedyną w swoim rodzaju, ponieważ gromadzi w przypisach materiały nie tylko w językach zachodnich, lecz także innych językach europejskich i azjatyckich, co pozwala spojrzeć na analizowaną materię z wielu perspektyw.

Książkę poleca Cezary Łazarewicz:

Najpotężniejszą dynastią na świecie jest dynastia Kimów - Kim Ir Sen, Kim Dzong Il, Kim Dzong Un. Rządzą nieprzerwanie Koreą Północną od roku 1948. Władza, tak jak kiedyś w feudalnych królestwach, przechodzi tam zawsze z ojca na syna. Kimowie mają władzę absolutną – podlega im wszystko i każdy, a do tego poddani, podobnie jak w Rzymie cesarzom, oddają im boską cześć.
O kulcie Kimów niedużo było wiadomo, bo Koreę od wolnego świata odgradzają wysokie mury i szczelne zasieki. Dziś w tym murze robią wyłom Nicolas Levi i Edgar Czop, badający od lat życie polityczne w Korei Północnej. To skomplikowane zadanie. Bo zbieranie informacji o życiu reżimu jest jak układanie puzzli połączone ze stawianiem tarota. Z oficjalnych komunikatów rządowej agencji prasowej można się wyłącznie dowiedzieć o codziennych dowodach miłości ludu wobec swojego umiłowanego przywódcy. Aby napisać więcej trzeba umieć czytać pomiędzy wierszami, dotrzeć do nielicznych uciekinierów lub samemu odwiedzić ten najbardziej zamknięty kraj świata. To ostatnie zadanie niewielu naukowcom i dziennikarzom się udało. Nicolas Levi jest jednym z nielicznych, który na własne oczy mógł obejrzeć państwo, gdzie rządzą idee absurdalnej ideologii Dżucze.
Naprawdę nie wiem, jak autorom udało się dotrzeć do tylu atrakcyjnych danych o rządzącym obecnie Koreą Kim Dzong Unie, skoro nawet jego data urodzenia trzymana jest w tajemnicy. Dostajemy w ich książce kompendium wiedzy na temat funkcjonowania państwa Kimów, mechanizmów władzy i rodzinnych zależności. Dzięki Leviemu i Czopowi poznajemy od kuchni to najszczególniej niedorzeczne państwo świata. Tego nie wymyśliłby nawet Orwell.

ISBN: 9788394432706
Kod paskowy: 9788394432706
Autorzy: Levi Nicolas, Czop Edgar
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 31119
liczba stron: 220
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.5x20.5cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.32
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.