Menu

Korespondencja (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788360046463 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Andrzej Wajda|Jarosław Iwaszkiewicz 
  • Wydawnictwo Zeszyty Literackie 
  • Ilość stron 148 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Oboje z żoną jesteśmy pod wielkim wrażeniem Wesela. Mam podziw dla mężczyzny, dla operatora, dla cudownej Mai Komorowskiej, dla gorzkiego Łapickiego [...]. Największy zachwyt dla Wyspiańskiego i dla nieszczęsnej naszej ojczyzny, dla której aktualność Wesela nie zmienia się!
Jarosław Iwaszkiewicz
Wziąłem się do czytania Panien z Wilka. Bardzo to miłe zajęcie, kiedy marzy się o filmie, nie myśląc jeszcze o tym, że wszystkie te nieprzeciętne obrazy, ulotne uczucia będą musiały ubrać się w realne kształty aktorów, krajobrazu, przedmiotów. Tak, materializacja uczuć to mój zawód, lecz marzyć mogę, zwłaszcza tak daleko i pod tym błękitnym niebem, zupełnie bezinteresownie. Umarzyłem więc sobie piękny film.
Andrzej Wajda
Piszę książkę Podróż do Italii [...] oglądałem Michała Anioła i czytałem Agathę Christie. Z filmów widziałem tylko Emmanuelle, lecz już nie mogę tych babskich cycków... Kiedy już nastąpi reakcja sukni pod szyję?
Jarosław Iwaszkiewicz
Listy Jarosława Iwaszkiewicza i Andrzeja Wajdy od czasu filmowej adaptacji Brzeziny do Panien z Wilka i planów teatralnej realizacji Nocy czerwcowej są prawdziwą nieoczekiwanką. Jest to rozmowa dwóch bliskich sobie artystów niespożytych, poszukujących, żyjących w biegu. Urodziwa książka o obszernym ciężarze właściwym.
Tadeusz Sobolewski


Autorzy: Andrzej Wajda, Jarosław Iwaszkiewicz
EAN: 9788360046463
Format: 13,5x20,5 cm
liczba stron: 148
ISBN: 9788360046463
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2014
Wydawnictwo: Zeszyty Literackie

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.