Menu

Krafftówna w krainie czarów (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380692350 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Barbara Krafftówna|Remigiusz Grzela 
  • Wydawnictwo Prószyński i S-ka 
  • Ilość stron 360 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Barbara Krafftówna stworzyła jeden z najciekawszych i zapadających w pamięć portretów damskich w kinie Felicję w Jak być kochaną. Wzorcowa aktorka w dramatach Witkacego. Pierwsza odtwórczyni Gombrowiczowskiej tytułowej Iwony, księżniczki Burgunda i wykonawczyni słynnego walca Embarras. Niezapomniana aktorka legendarnego Kabaretu Starszych panów, która przeklinała Bohdana Łazukę, szarpała bas i nudziła się w czasie deszczu. W filmowej roli Honoratki swoim gorącem topiła serce nie tylko Gustlika. Prawdziwa mistrzyni teatru, piosenki i kabaretu. Idealna interpretatorka kryminałów Joanny Chmielewskiej, które nieraz nagrywała dla radia, i głos Czerwonego Kapturka ze popularnej bajki słuchanej z winylowych płyt. Głos, którego nie można pomylić z żadnym innym.
Nie ma polskiej kultury bez Barbary Krafftówny, która z ciekawością dziecka i zarazem mądrością dorosłej Alicji wędruje poprzez świat, przyglądając mu się, zadając pytania i zagadki. Właściwie nie ma oczekiwań, więc i nie przeżywa rozczarowań. Po prostu jest Krafftówną w Krainie Czarów!
W 2016 roku obchodzi wyłącznie okrągłe jubileusze będzie świętowała, jak sama mówi, rok dwóch bałwanków, czyli 88. Rocznicę urodzin, i 70. Rocznicę debiutu scenicznego. Aktorka powtarza, że zamierza dożyć co najmniej trzech kaktusów, czyli 111 urodzin, zatem dopiero się rozkręca! Można więc śmiało uznać te rozmowy za tom I.
Z Barbarą Krafftówną rozmawia Remigiusz Grzela urodzony w Starogardzie Gdańskim dziennikarz, pisarz, dramaturg. Autor zbiorów rozmów Rozum spokorniał, Hotel Europa, Wolne, obecność, wywiadów-rzek Marian Kociniak. Spełniony, Było, więc minęło. Joanna Penson dziewczyna z Ravensbrck, kobieta Solidarności, lekarka Wałęsy, To, co najważniejsze. Irena Jun i Stanisław Brudny, książek reporterskich Bagaże Franza K. Czyli Podróż, której nigdy nie było i wybór Ireny (o łączniczce ŻOB-u Irenie Gelblum, która stała się włoską poetką Ireną Conti) a także powieści Bądź moim Bogiem i Złodzieje koni. Barbara Krafftówna grała w jego monodramie Błękitny diabeł i komedii Oczy Brigitte Bardot (z Marianem Kociniakiem).


Autorzy: Remigiusz Grzela, Barbara Krafftówna
Data premiery: 2016-01-12
EAN: 9788380692350
Format: 16,8x24 cm
ilość stron: 360
ISBN: 9788380692350
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.