Menu

Krzysztof Klenczon - polski John Lennon+ DVD (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788373392373 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Marek Szpejankowski 
  • Wydawnictwo CB 
  • Ilość stron 136 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Biografia jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów i wokalistów muzki rockowej Krzysztofa Klenczona współtwórcy i wokalisty w latach 1966-1969 zespołu Czerwone Gitary, następnie twórcy i lidera w latach 1970-1972 zespołu Trzy Korony.

Jego krótka, trwająca zaledwie siedem lat kariera znaczona była pasmem sukcesów na festiwalach, koncertach i radiowych listach przebojów. W pamięci kilku pokoleń pozostał jako wokalista o nad wyraz standardowym głosie i twórca kilkudziesięciu przebojów, z których kilkanaście weszło do kanonu polskiego rocka.

O Krzysztofie Klenczonie opowiadają muzycy, z którymi występował, autorzy tekstów do jego piosenek, żona Alicja Klenczon-Corona i córka oraz członkowie rodziny. W wielu miastach i miejscowościach w przeróżnej formie upamiętniono wybitnego artystę, co starannie opisał M.

Szpejankowski. W aneksie zamieszczono relacje z dwóch Festiwali im. Krzysztofa Klenczona, które odbywają się w Pułtusku. Do książki jest dołączona płyta z filmową relacją z edycji tego Festiwalu w 2018 roku.

Znajdują się na niej współczesne wykonania niezapomnianych przebojów skomponowanych i śpiewanych przez K. Klenczona.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.