Menu

Kwiatki świętego Charbela (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378644576 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Hanna Skandar 
  • Wydawnictwo AA 
  • Ilość stron 368 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Cuda, łaski, relacje naocznych świadków

Świadectwa o życiu i świętości Mnicha cudotwórcy

Niezwykły zbiór opowieści, anegdot i świadectw o życiu, cudach i świętości św. Charbela. Książka powstała w oparciu o relacje naocznych świadków - zebrane i opracowane poprzez mnicha z klasztoru w Annaya, współbrata św. Charbela. Na podstawie zebranych dokumentów (pochodzących najczęściej z archiwum klasztornego) autor demonstruje znaczne świadectwa osób, które osobiście spotykały się ze św. Charbelem albo doznały cudów i łask za jego wstawiennictwem.

Któregoś roku szarańcza ponownie zaatakowała region, nie oszczędzając przy tym żadnego pola. Przełożony klasztoru, ojciec Elias Meshmesh, polecił ojcu Charbelowi, by poświęcił wodę i pokropił nią okolice klasztoru, żeby powstrzymać plagę szarańczy. Ojciec Charbel posłusznie wykonał polecenie, jednak zapomniał o działce należącej do szyitów. Szarańcza zajęła cały region i pożerała zarówno to, co było zielone, jak i tereny wyschnięte. Oszczędziła tylko posiadłości klasztoru - z wyjątkiem tej jednej niewiele znaczącej działki. Wszyscy, nawet szyici, jeszcze długo wspominali to wydarzenie. Dziwili się, ponieważ niziny, wzgórza i pola były w pełni zniszczone przez plagę, a ostał się jedynie teren klasztoru - nietknięty i zielony, podobnie jak Arka Noego pośród całkowitego zniszczenia.

Fragment książki

Jedyna taka książka o św. Charbelu!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.