Menu

Ludwik XIV (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380620087 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Max Gallo 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 656 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Najnowsza książka wybitnego historyka i pisarza Maxa Gallo.
Został królem w wieku pięciu lat. Panował siedemdziesiąt dwa lata. Umierając, pozostawił po sobie znaczne, zmodernizowane państwo o silnej, scentralizowanej władzy. "Państwo to ja"? to powiedzenie zna chyba każdy. By poszerzyć granice Francji, nie wahał się toczyć wojen i nie miał litości dla tych, którzy mu się sprzeciwiali. Poddani kochali go jednak bezgranicznie, wiedzieli bowiem, jak ważne dla Króla Słońce jest jego królestwo. Za jego rządów Francja rozkwitła, dwór nadawał ton we wszelkich dziedzinach życia, a język francuski stał się językiem dyplomacji i arystokracji europejskiej. U kresu życia, zmagając się ze straszliwym cierpieniem, stanowczym, choć słabym głosem rzekł: "Ja odchodzę, lecz państwo pozostanie na zawsze". Dla Ludwika XIV to było najważniejsze. Aż do śmierci? 1 września 1715 roku pełnił swą misję, przekonany, iż powierzył mu ją Bóg.
Max Gallo stworzył dzieło wybitne. Nowa biografia Ludwika XIV przedstawia tego monarchę jako wybitnego polityka, męża opatrznościowego Francji i obszernego reformatora, lecz także jako człowieka z jego słabostkami i niedoskonałościami. Jako kochającego syna, lecz także przebiegłego i kapryśnego władcę. Jako człowieka oddanego Bogu, ale także niestroniącego od uciech życia. Tę książkę po prostu trzeba przeczytać, aby odkryć na nowo postać, o której, jak się wydaje, napisano już wszystko.


Autorzy: Max Gallo
EAN: 9788380620087
Format: 15x23 cm
ilość stron: 656
ISBN: 9788380620087
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Rebis

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.