Menu

Ludzie na walizkach (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324010479 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Szymon Hołownia 
  • Wydawnictwo Znak 
  • Ilość stron 152 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Ludzie na walizkach to zbiór rozmów Szymona Hołowni z osobami, które choroba, nieszczęśliwy wypadek albo zły los doprowadziły na granicę życia i śmierci. Czy stamtąd widać więcej? Jaki sens ma cierpienie? Jak nie poddać się zwątpieniu? Co o życiu mogą nam powiedzieć ci, którzy na własnej skórze przekonali się, jak szczególnie jest ono kruche? Wśród bohaterów książki znaleźli się nie tylko pacjenci i ludzie chorzy,w dodatku ich najbliżsi, a także lekarze - z ludzkim bólem zmagający się na co dzień w życiu zawodowym. O dramatycznych wyborach, z jakimi przyszło im się zmierzyć, rozmówcy Hołowni opowiadają jednak bez ckliwości, za to z ogromnym dystansem i mądrością.

Z cierpiącymi trzeba rozmawiać językiem znanym wyłącznie tym, którzy przeszli przez cierpienie. Wie pan, kiedy umarła moja córka, a moja żona leżała w szpitalu, miałem wokół siebie wielu pocieszaczy, tłumaczy, mędrców przekonanych, że skoro wpiszą cierpienie w jakiś łańcuch przyczyn i skutków, przestanie być ono groźne, iż jeśli coś zrozumiem - przestanę czuć ból. To bzdury. Najwięcej zrobili dla mnie ci, którzy nic nie mówili, po prostu przyszli i siedzieli. To ja robiłem im herbatę, pytałem, czy czegoś im nie trzeba. Wbrew dzwoniącym do mnie wtedy psychologom, którzy proponowali, że wyprowadzą mnie z poczucia żałoby, cierpienie ma i musi posiadać swoje miejsce w naszym życiu.

ISBN: 9788324010479
Kod paskowy: 9788324010479
Autorzy: Hołownia Szymon
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 23393
Miejscowość: Kraków
ilość stron: 152
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 13.0x20.0cm
Głębokość (mm): 30
Waga: 0.24
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.