Menu

Magda - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką - Szczęśliwego Nowego Roku (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788364700644 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Meike Ziervogel 
  • Wydawnictwo Marginesy 
  • Ilość stron 140 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Meike Ziervogel

Magda

przeł. Anna BańkowskaNikt wcześniej nie opisał w ten sposób zbrodniarki, o której historia mówi Medea III Rzeszy.


Poznajcie kobietę, która choć chciała pozostać nietknięta, miała siedmioro dzieci. Poznajcie pańę rozpuszczoną i zepsutą poprzez swoją matkę, która jednak uznała, iż szkoła jej niczego nie nauczy i ma pracować w fabryce. Poznajcie pańę, której najstarsza córka napisze, iż nie obchodzi jej, co mówi matka. Matka nie za każdym razem ma rację.

Wszystkie trzy kobiety to jedna osoba, Magda Goebbels. Kobieta, która bardziej niż ktokolwiek uosabia nazistowskiej żonę.


W tej odważnej powieści biograficznej o Magdzie, żonie Josepha Goebbelsa, ministra propagandy w rządzie Adolfa Hitlera, Meike Ziervogel próbuje wyjaśnić, jaka kobieta jest w stanie zamordować własne dzieci.,,Przekonujący i chwilami boleśnie ascetyczny opis nazistowskiego kręgu władzy oraz sposobu, w jaki na intymnym, osobistym poziomie przemoc odradza się w kolejnych pokoleniach".

Frederick Taylor


,,To prawdziwa literacka perełka, która łączy w sobie fakty i fikcję, przenikając przez ciemną materię chorych relacji matek z córkami na przestrzeni pokoleń. Autorka inteligentnie i z talentem kreśli finezyjny portret kobiety, z której historia zrobiła potwora".

Lisa AppignanesiMeike Ziervogel jest założycielką i szefową Peirene Press, nagradzanego wydawnictwa z dużej Brytanii. Wychowywała się północnych Niemczech. Studiowała arabistykę, później pracowała jako dziennikarka dla Agence-France Press i Reutersa. Jej debiut Magda spotkał się z gorącym przyjęciem czytelników i znalazł się w finale Guardian's Not the Booker prize, została także książką roku według ,,Observera" i ,,Irish Timesa". Meike mieszka w Londynie z mężem i dwójką dzieci.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.