Menu

Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham...

Cechy produktu

  • ISBN 9788380971363 
  • Autor Krystyna Pytlakowska|Wojciech Karolak 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka 
  • Ilość stron 288 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Wojciech Karolak nie znosi wyjazdów, ale w tę podróż wybrał się ze mną bez większych oporów. Być może dlatego, że nie musiał zabierać ze sobą ciężkich walizek – starczyły wspomnienia. Pojechaliśmy do miejscowości Przeszłość, zatrzymując się na kilku przystankach.
To książka unikatowa, bo o obszernej miłości do absolutnie niezwykłej kobiety - Marii Czubaszek, jego żony. Do tej pory jazzman raczej nie udzielał jednostkowych wywiadów, nikt więc nie wiedział, co tak naprawdę w nim siedzi ani do jakich uczuć jest zdolny. Przez prawie dwa miesiące w trakcie nocnych spotkań odkrywałam jego fascynujące tajemnice. Dzisiaj już wiem, dlaczego Marysia Czubaszek pokochała właśnie jego. Prawdę mówiąc, sama się w nim zakochałam, ale jestem bez szans, bo to facet jednej kobiety. Jeżeli nie wierzycie, po prostu przeczytajcie tę książkę.
Wojciech Karolak – muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, saksofonista altowy i tenorowy, aranżer, wirtuoz organów Hammonda. Współpracował m.in. Z Janem „Ptaszynem" Wróblewskim, Krzysztofem Komedą, Andrzejem Kurylewiczem, Jerzym Matuszkiewiczem, Jarosławem Śmietaną, Obywatelem GC. Był aranżerem i kompozytorem Studia M-2 i Big Bandu Polskiego Radia. W 1962 roku wspólnie z Andrzejem Dąbrowskim założył The Karolak Trio i wydał pierwszą autorską płytę. W 1966 roku wyjechał do Szwecji. W latach 80. Razem z Tomaszem Szukalskim i Czesławem Bartkowskim stworzył formację Time Killers. Wspólnie nagrali album, który w ankiecie krytyków „Jazz Forum" pozostał renomowany za najlepszą płytę jazzową dekady. Jest kompozytorem muzyki filmowej - m.in. Do „Konopielki" w reżyserii Witolda Leszczyńskiego. Pisał także muzykę do tekstów swojej żony – Marii Czubaszek.
Krystyna Pytlakowska - autorka 2 tysięcy wywiadów znana z błyskotliwych nóg i dowcipnych pytań. Twierdzi, że poczucie humoru odziedziczyła po ojcu, pisarzu i radiowcu Jerzym Pytlakowskim, i młodszym bracie, Piotrze - fachowcu od mafii.
Współtworzyła z sukcesem dwutygodnik „Viva!", w którym pracuje od 20 lat. Czasami pisze książki. Zdarza jej się zdobywać nagrody. Dwadzieścia siedem lat temu zaprzyjaźniła się z Marysią Czubaszek, a później także z Wojciechem Karolakiem, połączona z nimi miłością do zwierząt i przewrotnym stosunkiem do życia. Koledzy mówią, iż bywa ekstrawagancka. A Wojciech Karolak ostatnio stwierdził, iż jest niepospolita. Odparła, iż tego nie widzi. „Bo przywykłaś" - odpowiedział. Pani naprawdę niepospolitego psa Basałyka - mieszańca jamnika z wilkiem, i mimo niezbyt emocjonalnego stosunku do dzieci matka graficzki Oli (niektórzy twierdzą, iż córka ma również talent dziennikarski, po mamie i wujku). Absolwentka Wydziału Polonistyki UW. Nie pije i chciałaby móc powiedzieć, że nie pali. Ale nie może. Mąż - ten sam od trzydziestu trzech lat - wciąż nie może się z tym pogodzić.

Podtytuł: Czy ty wiesz,że ja cię kocham...
ISBN: 9788380971363
Kod paskowy: 9788380971363
Autorzy: Karolak Wojciech, Pytlakowska Krystyna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 31155
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 288
Oprawa: Kartonowa
PKWiU: 58.11.11.0
Format: 14.8x20.8cm
Głębokość (mm): 30
Waga: 0.394
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.