Menu

Moja walka o każdy metr (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379245420 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Thomas Morgenstern 
  • Wydawnictwo Sine Qua Non 
  • Ilość stron 240 
  • Rok wydania 2016 

Opis

"Bałem się przed każdym skokiem, ale mimo to skakałem. Kochałem to".
Kiedy obudził się w szpitalu, nic nie pamiętał. Czuł tylko przeszywający ból i paraliżujące pieczenie twarzy. Kilka godzin wcześniej w Kulm przeżył dramatyczny upadek, po którym cały narciarski świat na moment wstrzymał oddech.
Mimo że do igrzysk w Soczi pozostał niespełna miesiąc, zdecydował, iż musi tam wystartować. Rehabilitacja, powrót do formy,w głównej mierze walka ze strachem. Z poczuciem, że może już nigdy nie zobaczyć swojej córeczki Lilly...
W tej książce Thomas Morgenstern przypomina swoje zwycięskie skoki, opowiada o rywalizacji z Gregorem Schlierenzauerem, tłumaczy, dlaczego nienawidzi skoczni w Planicy, i wyjaśnia, czemu postanowił rozstać się z Kristiną.
Po raz pierwszy zdradza też, co naprawdę czuje skoczek narciarski. Jakie myśli towarzyszą mu, gdy z ogromną siłą uderza o twardy zeskok. I co dzieje się w jego głowie, gdy po kolejnych upadkach ponownie siada na belce.
***
Thomasa pamiętam jako osobę pogodną, sprawiającą wrażenie przystępnej dla kibiców, choć myślę, iż jego uśmiech skrywał dużo tajemnic. Jako zawodnik był nad wyraz ambitny, wymagający od siebie, stała za tym jego obszerna pracowitość. Szkoda, że Thomas, który był nie tylko najwyższej klasy zawodnikiem, lecz i tak barwną postacią świata skoków narciarskich, przedwcześnie zakończył swoją karierę.
- Kamil Stoch
Linia życia Morgiego nie jest ani prostą wznoszącą, ani równią pochyłą. To sinusoida dotykająca nieba i sięgająca granicy wytrzymałości.
- Łukasz Kruczek
Tę książkę każdy przeczyta szybko. Ukazuje "duszę" wybitnego sportowca. Niemal każda strona jest zdjęciem rentgenowskim austriackiego skoczka. Thomas Morgenstern otwiera się przed nami. Prezentuje drugie oblicze sportowej kariery. Opisuje, jak walczył, aby pozbyć się sportowych i życiowych cieni. Niejednokrotnie ogromnym kosztem. Opowieść mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich czyta się jednym tchem. Lecz po tę książkę warto sięgać często. Dla wielu może być bowiem przestrogą, lecz i lekarstwem.
- Tomasz Zimoch, Polskie Radio Program I
Kiedy siadał na belce startowej, sportowy świat wstrzymywał oddech i czekał na genialne narciarskie przedstawienie. Thomas grał w nim z zasady główną rolę. Czytając książkę, odkrywamy jednak nie tylko sportowca,głównie bardzo wrażliwego człowieka, dzielnie walczącego o zwycięstwo jednocześnie na skoczni, jak i w życiu. To bardziej powieść klasyczna autobiografia. Porywająca historia mistrza, który w ciekawy sposób odkrywa niemal wszystkie swoje karty. Thomas Morgenstern, jakiego chyba nie wszyscy znali, a jakiego naprawdę warto poznać...
- Sebastian Szczęsny, TVP Sport
***
Thomas Morgenstern - austriacki skoczek narciarski, ośmiokrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz olimpijski. Dwa razy, w sezonach 2007/2008 i 2010/2011, zdobywał Kryształową Kulę. Ma na koncie 23 zwycięstwa w Pucharze Świata, aż 76 razy stawał na podium tych zawodów. Podczas kariery przeżył groźnie wyglądające upadki: w 2003 roku w Kuusamo, w 2009 roku na treningu w Kuopio, w grudniu 2013 roku w Titisee-Neustadt i trzy tygodnie później na skoczni w Kulm.
Po ostatnim z nich wrócił jeszcze do skakania, aby na igrzyskach olimpijskich w Soczi sięgnąć po metaliczny medal w drużynie. 26 września 2014 roku ogłosił zakończenie kariery.
Michael Roscher - dziennikarz ORF, publicznej austriackiej telewizji i radia. Specjalizuje się w tematyce narciarstwa konwencjonalnego. Towarzyszył Thomasowi Morgensternowi podczas jego sportowej kariery.

Tytuł oryginału: Über meinen Schatten: Eine Reise zu mir selbst
ISBN: 9788379245420
Kod paskowy: 9788379245420
Autorzy: Morgenstern Thomas
Tłumaczenie: Toczek Barbara
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 31735
Miejscowość: Kraków
liczba stron: 240
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.0x20.5cm
Głębokość (mm): 18
Waga: 0.27
Język oryginału: niemiecki
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.