Menu

Neron. Koniec dynastii (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378896753 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Miriam T Griffin 
  • Wydawnictwo Napoleon V 
  • Ilość stron 350 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Niniejsze studium w założeniu ma być hybrydą: dziełem biograficznym, gdy koncentruje się na osobowości i problemach cesarza, oraz historycznym, gdy analizuje jego upadek z perspektywy interakcji tej osobowości z systemem politycznym. Panowanie Nerona badane jest tu w dwóch aspektach: po pierwsze, jego własnych skłonności i sposobu, w jaki na ich wyraz wpływały solidne okoliczności i rady innych osób; następnie nacisków „naturalnych" dla pryncypatu – nacisków, które musiały warunkować progresywnanie każdego władcy, nawet jeśli nie był on ich stale świadomy. Zgodnie z tym ostatnim punktem, przy badaniu rewelacyjnego początku jego panowania szuka się oznak presji, jakie pojawiają się w jego relacjach z senatem i w jego postępowaniu z własnymi wyzwolonymi sekretarzami (Rozdział VI), podczas gdy druga katastrofalna faza prowadzi do poszerzonego badania „pośmiertnego" (Rozdziały XI-XV) obejmującego problem sukcesji, finansowe obowiązki cesarza i dwie kwestie wpływające na właściwy wizerunek princepsa: pokusa filhellenizmu i potrzeba chwały wojennej.

Publishers Weekly

Próżny, podejrzliwy, mściwy człowiek, cesarz rzymski Neron przyznał pod koniec swojego panowania,w całości zawiódł. PW podsumował: „wyśmienita historia biograficzna Griffin jest równocześnie wnikliwa, jak i bezstronna".

Recenzje

„Ważna książka oparta na pełnej znajomości materiału" – Joint Association of Classical Teachers Review

„Prawdopodobnie odszuka duże grono czytelników, i to zasłużenie..." – Times Literary Supplement (opinia odnosi się do wydania w miękkiej oprawie).

O Autorce

Wykształcona na uniwersytetach w Columbii, Harvardzie i St Anne's College w Oksfordzie, Miriam Griffin jest wykładowcą historii starożytnej i członkiem Somerville College w Oksfordzie.

ISBN: 9788378896753
Kod paskowy: 9788378896753
Autorzy: Griffin Miriam T.
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 32456
liczba stron: 350
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 17.2x23.8
Głębokość (mm): 20
Waga: 0.74
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.