Menu

Niepowtarzalni. Piwnica na Wójtowskiej (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788311150997 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Patrycja Koczargo 
  • Wydawnictwo Bellona 
  • Ilość stron 336 
  • Rok wydania 2017 

Opis

oryginalni to opowieść o fenomenie Piwnicy na Wójtowskiej aktora i reżysera Ryszarda Ostromęckiego, powstałej jako pracownia twórcza na Nowym Mieście w Warszawie. W ciągu 30 lat działalności (1980–2010) Piwnica na Wójtowskiej przedstawiła ponad 750 wieczorów-koncertów z udziałem znanych twórców i wykonawców. Po latach Patrycja Korczago wyrusza w podróż śladami swojego wuja Ryszarda Ostromęckiego, ludzi Piwnicy i „piwnicznych tajemnic". Warstwa po warstwie odkrywa je i przywołuje magiczną atmosferę tego ekskluzywnego miejsca poprzez wspomnienia występujących tam wyśmienitych artystów, którzy w rozmowach z autorką książki ofiarowali swoje fragmenty puzzli „piwnicznego" obrazu.
„…i pozostałam wciągnięta! Do magicznej krainy, której koloryt odkrywam i smaukę po kawałku, pokornie przechodzę poprzez szarość, gdzie nic nie jest wyłącznie czarne, nic nie jest jedynie białe. Biało-czarne są tylko klawisze fortepianów. Rozbrzmiewają kojące mazurki i walce Fryderyka, pachną jazzowe improwizacje, faluje drżące oddechami powietrze. Perliste uśmiechy szczęścia rozświetlają krainę, w której spotykają się dusze…"
(od autorki)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.